“Фабрика Новин”: новий вимір інформування для регіональних телерадіокомпаній
Перш за все, Фабрика – це система роботи служби інформації, яка дозволяє позбутися того хаосу, який кожного дня народжується серед десятків папірців – підводок, текстів сюжетів, монтажних листів. Для запуску її роботи потрібно декілька комп’ютерів і пара годин на ознайомлення з програмою. Однією з численних переваг проекту є можливість спілкування та обміну досвідом з колегами для регіональних телерадіокомпаній. Адже вони не конкурують між собою – у них абсолютно різні аудиторії.
Отже, шеф-редактор створює випуск і призначає відповідальних за різні блоки програми: сюжети, підводки, титри, монтаж тощо. Далі все просто, аж не віриться. Журналіст написав текст – програма автоматично рахує хронометраж, редактор затвердив – у монтажера вже автоматично з’являється титр до сюжету, потрібна картинка з відеоархіва – просто згадай, коли вона приблизно відзнята або хто відзнятий – програма дасть номер касети і місце... І це тільки на місцевому рівні. Готовий випуск архівується і автоматично відправляється в Інтерньюз, де знаходиться центр координації та обробки інформації. Регіональні новини оперативно розміщуються на веб-сторінці проекту. Найбільшою популярністю користується розділ на сайті “Тема дня”. Його роботу краще за все можна показати на прикладі. Скажімо, у Запоріжжі проблеми з тролейбусами: давно не отримували запчастин. З одного боку, ця інформація на місцевому рівні ні про що не каже: невчасно оформили замовлення, немає коштів у бюджеті, або ще безліч причин. З іншого боку, якщо в Інтерньюз приходить інформація, що проблеми з тролейбусами є не тільки в Запоріжжі, а й, скажімо у Донецьку, Луганську чи будь-де, то можна помітити в цьому певну тенденцію. І вже в Києві повністю розробити цю тему, знайти всіх причетних до проблеми, розібратися, підготувати аналітичний матеріал. І цей матеріал в ефірі регіональної телекомпанії виглядатиме дуже впевнено. Багато можна говорити про переваги Фабрики. Наведемо найголовніше, за словами учасників проекту:
Зараз нова версія Фабрики проходить тестування. І вже найближчим часом фахівці Інтерньюзу встановлюватимуть на перших 20 українських регіональних станціях необхідне устаткування.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Інтерньюз-Україна
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ