До річниці депортації кримських татар «Українське радіо» запускає проект з «Крим-SOS»

До річниці депортації кримських татар «Українське радіо» запускає проект з «Крим-SOS»

5 Травня 2015
1849
5 Травня 2015
13:38

До річниці депортації кримських татар «Українське радіо» запускає проект з «Крим-SOS»

1849
До річниці депортації кримських татар «Українське радіо» запускає проект з «Крим-SOS»
До річниці депортації кримських татар «Українське радіо» запускає проект з «Крим-SOS»

Сьогодні, 5 травня, о 18.10 в ефірі Першого каналу «Українського радіо» стартує спільний проект Національної радіокомпанії України та громадської організації «Крим-SOS» до річниці депортації кримських татар. Про це «Детектор медіа» повідомили на «Українському радіо».

 

Проект передбачає виготовлення серії радіопрограм на основі роману Лілі Хайд «Оміряний край» (український переклад Лукії Зурнаджи), що побачив світ у видавництві «Дуліби» навесні 2014 року до 70-ї річниці примусового виселення кримськотатарського народу з Криму органами НКВС.

 

Цикл програм «Омріяний край» виходитиме в ефірі радіостанції впродовж травня щобудня о 18.10, щосуботи та щонеділі о 20.30. Хронометраж програм - 20 хв.

 

«Сатанинська іронія  реальності  у тому, що саме в цей час корінний народ півострова зазнав нових  гонінь через окупацію Криму путінською Росією. Історія повторилась у 21 столітті: рідний край залишається для кримських татар краєм омріяним. А отже, події, описані в романі, (а це - повернення виселених родин вже з молодим поколінням, народженим в Середній Азії, на початку 90-х років додому) все ще не відбулося. Але має відбутися остаточно. І глави книги, втілені у цільні і ємкі радіоновели, мають донести до всієї України і всього світу важливість наших спільних зусиль для завершення цієї важливої роботи», - повідомили на «Українському радіо».

 

Автором ідеї та керівником проекту виступила головний редактор Головної редакції культорологічних програм, заступник директора ТО УР-1 Галина Бабій. Редактори - Ніна Герасименко, Павло Вольвач, Марина Муляр.

 

Текст роману читають: голова Світового Конгресу кримських татар Рефат Чубаров, громадські активісти Таміла Ташева, Ісмаїл Шаліков, Алім Алієв, журналісти Ібраім Умеров, Севгіль Мусаєва-Боровик та Осман Панаєв, співаки Ленара Османова та Фемій Мустафаєв, актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв, художниця Ельміра Шемседінова, студенти та учні.

 

Вступне слово до проекту оголосять провідник кримськотатарського національного руху, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв та письменниця Лілі Хайд.

 

На УР також повідомили, що серію радіопрограм оформлено кримськотатарською народною музикою, записами сучасних популярних виконавців кримськотатарського походження та творами лауреата Національної премії ім. Шевченка Алемдара Караманова.

 

По завершенні проекту в ефірі заплановано випуск спеціального диска із записом всіх програм, обкладинку якого оформить  відомий кераміст Рустем Скібін. Презентація диска відбудеться в  Кримськотатарському центрі у Києві.

 

Нагадаємо, 11 квітня на Першому каналі Українського радіо стартувала щотижнева програма про Крим і долю кримчан - «Кримські історії». Автор і ведуча «Кримських історій» Юлія Карпінська збирає історії тих, хто після анексії півострову переїхав на материкову Україну, і розповіді тих, хто всупереч обставинам і випробуванням живе, працює в Криму і вірить у якнайшвидше повернення кримських земель додому.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1849
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду