«Вікіпедії» сьогодні виповнюється 14 років

«Вікіпедії» сьогодні виповнюється 14 років

15 Січня 2015
3343
15 Січня 2015
11:03

«Вікіпедії» сьогодні виповнюється 14 років

3343
«Вікіпедії» сьогодні виповнюється 14 років
«Вікіпедії» сьогодні виповнюється 14 років
15 січня 2001 року була створена онлайн-енциклопедія «Вікіпедія», що швидко здобула популярність і сьогодні є одним із найбільш часто відвідуваних інформаційних ресурсів світу.

Про це повідомляє прес-служба ГО «Вікімедіа Україна».

Історія «Вікіпедії» почалася ще 1999 року, коли засновник руху вільного програмного забезпечення Річард Столмен запропонував ідею веб-енциклопедії, вміст якої розповсюджувався би на засадах вільних ліцензій. 2000 року Джиммі Вейлз та Ларрі Сенгер започаткували таку енциклопедію і назвали її  «Нупедія». До її написання мали бути залучені експерти та науковці. Однак за весь рік у ній було завершено тільки 2 статті.

Тому 15 січня 2001 року Джиммі Вейлз та Ларрі Сенгер cтворили окремий проект - «Вікіпедія». Він дав можливість усім охочим створювати енциклопедичні статті, що, за їхнім задумом, мали стати матеріалом для написання фахових статей у Нупедії.

Для цього використали технологію «вікі», що дає можливість відвідувачам колективно створювати й редагувати вміст веб-сайту. Назву проекту утворили з гавайського слова «вікі» ( «швидко») та закінчення слова «енциклопедія».

Від початку контент онлайн-енциклопедії поширювали на основі вільних ліцензій і відмовилися від розміщення реклами. Було сформульовано перші 5 правил проекту про енциклопедичний стиль, нейтральність тексту статей та можливість його перевірки за авторитетними джерелами. Сьогодні їх називають «п'ятьма основами» Вікіпедії.

Тисячна стаття з'явилася у «Вікіпедії» менш, ніж за місяць. До кінця 2001 року онлайн-енциклопедія налічувала вже близько 20 тисяч статей. У зв'язку з успіхом нового проекту «Нупедію» закрили у 2003 році.

Крім англомовної версії «Вікіпедії», у 2001 році почали з'являтися версії енциклопедії іншими мовами. Наприкінці січня 2004-го була створена перша україномовна стаття.

Нині «Вікіпедія», за даними рейтингу Alexa, є сьомим за популярністю сайтом у світі. У ній дії 288 мовних розділів і сумарна кількість статей складає більше 34 мільйонів.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3343
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду