Головред «Аргументы недели-Крым» Заїр Акадиров звільнився через проросійську цензуру
Головред «Аргументы недели-Крым» Заїр Акадиров звільнився через проросійську цензуру
6 березня головний редактор інтернет-видання «Аргументы недели-Крым» Заїр Акадиров повідомив про своє звільнення через цензуру, яка запроваджується у виданні. Про це пан Акадиров написав на своїй сторінці у Facebook.
Головред «Аргументы недели - Крым» повідомив, що причини його звільнення пов'язані із втручанням у редакційну політику видання його власників.
«Серед причин мого звільнення стали ультиматум згори, порушення засновником домовленостей про невтручання в редакційну політику, а також факти відвертої цензури в подачі тих чи інших матеріалів, які з'явились останніми днями. Насамперед це торкнулося висвітлення теми присутності в Криму російських військових, в яких керівництво видання бачило мало не миротворців , і діяльності новоствореного тандему Константинов -Аксьонов», - пише пан Акадиров.
Заїр Акадиров також зауважив, що його спроби говорити з керівництвом видання не мали успіху, натомість йому погрожували закрити кримську та керченську редакції «Аргументы недели-Крым».
«Мої спроби достукатися до керівництва з пропозицією обговорити в колективі ситуацію, що склалася,... не увінчалися успіхом. Навпаки, відповіддю стала вкрай негативна реакція, аж до істеричних заяв з набором образ у присутності співробітників. Її підсумком став ультиматум на мою адресу: або я пишу заяву про звільнення, або буде піднято питання про закриття кримської і керченської редакцій...», - пояснює звільнений головред.
Як відзначив пан Акадиров, за 2,5 роки існування «Аргументы недели - Крым» видання увійшло до числа лідерів серед кримських інтернет-видань. За його даними 2 березня 2014 стало рекордним для ресурсу - 173586 унікальних відвідувачів та майже 500 тис. переглядів.
Далі «Детектор медіа» подає повідомлення Заїра Акадирова повністю:
«У зв'язку з екстраординарною ситуацією», що склалася в «Аргументы недели-Крым» я залишаю посаду головного редактора, на якій пропрацював з моменту заснування інтернет-видання.
Серед причин мого звільнення стали ультиматум згори, порушення засновником домовленостей про невтручання в редакційну політику, а також часті факти відвертої цензури в подачі тих чи інших матеріалів, які з'явились останніми днями. Насамперед це торкнулося висвітлення теми присутності в Криму російських військових, в яких керівництво видання бачило мало не миротворців , і діяльності новоствореного тандему Константинов-Аксьонов.
Мої спроби достукатися до керівництва з пропозицією обговорити в колективі ситуацію, що склалася, яка, на мій погляд, була абсолютно не здоровою, не увінчалися успіхом. Навпаки, відповіддю стала вкрай негативна реакція, аж до істеричних заяв з набором образ у присутності співробітників. Її підсумком став ультиматум на мою адресу: або я пишу заяву про звільнення, або буде піднято питання про закриття кримської і керченській редакцій «Аргументы недели».
Не приховую, що в умовах неприйнятної для мене жорсткої цензури (самовільна зміна текстів і заголовків, видалення матеріалів і републікування пропагандистських статей без відома головного редактора), поява якої збігається з присутністю на території півострова «військових важливих людей», як один з варіантів вирішення виниклого конфлікту інтересів розглядав своє звільнення з потиском рук - без образ і скандалів, як, загалом - то, це і було на попередніх місцях роботи (газети «Полуостров», «События», «КоммерсантЪ-Украина»). Однак озвучені на планірці умови, а по суті - шантаж, при якому загроза звільнення нависла над усіма працівниками редакцій в Сімферополі та Керчі, фактично визначили подальший розвиток подій.
А тепер про приємне. За 2,5 роки існування «Аргументы недели-Крым» увійшли до числа лідерів серед кримських інтернет-видань з доброю часткою постійних читачів. 2 березня 2014 стало рекордним для нас - 173586 унікальних відвідувачів (дані Яндекс.Метрики ) при майже 500 тис. переглядів . За час роботи проекту нас полюбили і зненавиділи багато , а такі персонажі кримської влади, як Бурлаков, Іоффе, Волченко і Хаялієв до нашого проекту ставилися з особливим трепетом.
Все це вдалося досягти завдяки цікавим матеріалами зі своїм почерком в подачі і злагодженій роботі прекрасного колективу - без вказівок згори. Анна Андрієвська , Дар'я Хорішко , Юлія Мархоцька, Станіслав Юрченко, Маруся Педоренко, Дар'я Сплюхіна, Надія Дацюк, Алім Велієв, Павло Скабичевский, вся керченська редакція на чолі з Оленою Юрченко висловлюю вам щиру вдячність за вашу роботу, за вашу чесність, принциповість і об'єктивність. З вами було здорово!
Пам'ятайте: добро і правда завжди перемагають. Тримайтеся!».
Нагадаємо, новий уряд Криму, очолюваний нелегітимним прем'єр-міністром Сергієм Аксьоновим, обмежує професійні права журналістів низки українських ЗМІ.
Як повідомляла «Детектор медіа», за останні кілька днів Інститут масової інформації (ІМІ) зафіксував у Криму 20 випадків перешкоджання журналістській діяльності, DDoS-атак на місцеві сайти, залякування операторів місцевих телеканалів з боку озброєних чоловіків у масках.
Міжнародний Комітет захисту журналістів (CPJ) висловив свою стурбованість перешкоджанням журналістській діяльності у Криму.
Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ) занепокоєні подіями в Криму та умовами, в яких зараз працюють представники ЗМІ.
«Детектор медіа»