Журналісти і медіаорганізації закликають провести акції до дня пам’яті Георгія Гонгадзе і всіх загиблих журналістів

Журналісти і медіаорганізації закликають провести акції до дня пам’яті Георгія Гонгадзе і всіх загиблих журналістів

14 Вересня 2015
6149
14 Вересня 2015
08:27

Журналісти і медіаорганізації закликають провести акції до дня пам’яті Георгія Гонгадзе і всіх загиблих журналістів

6149
Журналісти і медіаорганізації закликають провести акції до дня пам’яті Георгія Гонгадзе і всіх загиблих журналістів
Журналісти і медіаорганізації закликають провести акції до дня пам’яті Георгія Гонгадзе і всіх загиблих журналістів

16-го вересня, в день зникнення Георгія Гонгадзе, журналісти та медіаорганізації закликають громадян України провести акції солідарності та вшанувати пам'ять всіх загиблих журналістів за часи Незалежності.

 

«Сьогодні журналісти в Україні зазнають великих ризиків, ставлячи незручні запитання владі, працюючи у зоні бойових дій і викриваючи корупційні схеми. В умовах російської пропаганди та контрпропаганди, самоцензури, що поширена серед журналістів, ми закликаємо бути відданими стандартам професії. На жаль, поки рано говорити про гарантії належного захисту прав журналістів», - йдеться у зверненні.

 

Журналісти і медіа організації зазначають також, що в 2015 році ситуація з розслідуванням злочинів проти працівників ЗМІ не поліпшилася. Загальна кількість порушень свободи слова у 2014 році становила 995 випадків, що вдвічі перевищує показники 2013 року (496 випадків), і втричі - 2012-го (324 випадки). Напади стали категорією, в якій зафіксовано найбільше порушень (286 випадків, у 2013-му - 97). Пік викрадень журналістів припав на квітень минулого року, коли в полоні побували 20 з них, усі - в Донецькій області. Загалом протягом 2014 року у полоні побували 79 журналістів, загинуло - сім. Кількість випадків цензури у 2014 році вдвічі перевищила показник 2013 року (152 проти 62 у 2013-му).  

 

На даний момент у полоні терористів «ЛНР» вже дев'ять місяці знаходиться луганська журналістка Марія Варфоломеєва.

 

Упродовж минулого року також сталося 63 напади на офіси редакцій, що майже у вісім (!) разів більше, ніж у 2013 році (8 випадків).

 

За сім місяців 2015 року Інститут масової інформації (ІМІ) зафіксував один випадок убивства журналіста, 30 - побиття та нападів на журналістів, 39 - перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та 9 випадків цензури.

 

Мирослава Гонгадзе, журналістка, «UA:Перший», «Голос Америки»: «На жаль, журналістська професія в Україні до сих пір не стала вільною. Власники медіа, олігархи використовують медіаресурси і журналістів як зброю проти своїх конкурентів. Так само, на жаль, не стала символом розслідування і покарання злочинців справа вбивства Георгія Гонгадзе. Я закликаю всіх, хто відчуває свою причетність, співчуття, прийти на акцію підтримки журналістської Свободи і пам'яті Георгія Гонгадзе та інших журналістів, які загибли, виконуючи свої професійні обов'язки».

 

Наталя Лигачова, голова правління ГО «Детектор медіа»: «Українські ЗМІ й після Революції гідності залишилися, на жаль, залежними від власників та політиків, які нагнітають пристрасті у суспільстві заради власних інтересів, а не інтересів суспільства. Цензура ж рейтингів штовхає ЗМІ до розкручування скандалів там, де насправді потрібна змістовна дискусія аргументів.

 

Істерія, популізм, напівправда, «чорнуха» знову заполонили наші ЗМІ. І все це робиться за нашої, журналістської, участі. Колеги, чи можна виправдати наш конформізм будь-якими причинами в той час, коли на сході країни гинуть співгромадяни, захищаючи й нас з вами, наших рідних від зовнішнього ворога? Озброюймося правдою та починаймо спільними зусиллями повертати українським медіа їх місію - бути голосом народу. Ми у відповіді за тих, хто нам довіряє. Пам'ятаймо про це!».

 

Андрій Куликов, журналіст, «Громадське радіо»:  «У боротьбі за незалежність журналістики слухачі, читачі і глядачі є природними союзниками журналістів. Ми маємо довести, що не байдужі один одному. Добуваючи і оприлюднюючи правду для громадян, журналісти захищають право знати для всіх. Знання зміцнює становище громадянина у відносинах з державою і тими, хто при владі. Обізнані громадяни розбудовують суспільство у такий спосіб, що в ньому журналістика поступово набуває незалежності».

 

Севгіль Мусаєва-Боровик: «В умовах війни і російської пропаганди кожне наше слово, кожна помилка можуть коштувати надто дорого. Ми повинні пам'ятати про це щохвилини. Журналістика - це дзеркало суспільства, політикуму і країни. Сьогодні за нами уважно спостерігають у всьому світі. Дуже важливо, щоб це дзеркало залишалося чистим».

 

Тетяна Даниленко, журналістка, телеведуча, 5 канал:  «Справа Гонгадзе залишається важливим маркером демократії. Після його загибелі змінилося чотири влади, двічі - революційним шляхом. Але жодна з них не змогла набрати повні легені повітря і відверто розказати, хто, як і чому убив Георгія Гонгадзе. Поки цього не станеться, говорити про перемогу демократії - передчасно.

 

Ми закликаємо журналістів та активістів у регіонах провести прес-конференції, робочі зустрічі з представниками місцевої влади та правоохороних органів, увечері на головних площах міст вшанувати пам'ять загиблих.

 

Зі свого боку ми пропонуємо допомогу у координації регіональних активістів та журналістів для проведення місцевих акцій та надати статистичну інформацію (інфографіку) щодо ситуації навколо забезпечення прав журналістів в Україні». 

 

Гасло для цьогорічної акції до дня пам'яті Георгія Гонгадзе і всіх загиблих журналістів - «Озбройтеся правдою!».

 

16 вересня у Києві вечір пам'яті розпочнеться о 18.00 біля Національної спілки журналістів України (вул. Хрещатик, 27а). З 18.30 до 19.00 триватиме хода до Майдану Незалежності.   O 19.00 на Майдані Незалежності буде виголошена промова та зачитаний список імен загиблих журналістів. Акція завершиться хвилиною мовчання.

 

Організатори нагадують: за традицією будь-яку політичну чи комерціну символіку використовувати суворо заборонено.

 

Контактна інформація: Антон Іванов , тел.+38 (050) 494-58-30, пошта: thousandys@gmail.com. Подія на Facebook. Посилання на відеозвернення журналістів.

 

Акцію вже підтримали у чотирьох містах України:

-Харків,  Анна Прокаєва anna.prokaeva@gmail.com,  +38 (066) 820-41-67; Надія Савинська +38 (093) 663-55-18.

-Львів, Петро Волинський, figarotak@gmail.com, +38 (097) 907-79-32.

-Чернівці, Надія Бабинська, virna@opora.org.ua, +38 (050) 210-48-47.

-Луцьк,  Оксана Швець, eolin1408@ukr.net, +38 (099) 631-90-57.

 

Нагадаємо, українські медіаорганізації направили Президенту України Петру Порошенку звернення щодо неприпустимості продовження практики безкарності у злочинах проти журналістів після зміни влади  в Україні і пропозицію проведення наради із цього приводу із залученням очільників силових відомств і суддівського корпусу.  Про це йдеться у зверненні медіаорганізацій, яке зареєстроване в Адміністрації Президента.

 

Медіаорганізації констатують, що у 2015 році ситуація з розслідуванням злочинів проти журналістів не поліпшилася. Автори звернення пропонують  провести 16 вересня в Адміністрації Президента робочу нараду за участі представників медіаорганізацій та рухів, парламентського Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, а також очільників силових відомств і суддівського корпусу.  У фокусі обговорення повинні бути аналіз ситуації і вироблення спільних кроків для подолання безкарності.

 

«Детектор медіа»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6149
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду