У травні журналістам найбільше перешкоджали працювати у судах — моніторинг ІМІ

У травні журналістам найбільше перешкоджали працювати у судах — моніторинг ІМІ

9 Червня 2015
1536

У травні журналістам найбільше перешкоджали працювати у судах — моніторинг ІМІ

1536
У травні журналістам найбільше перешкоджали працювати у судах — моніторинг ІМІ
У травні журналістам найбільше перешкоджали працювати у судах — моніторинг ІМІ

У травні ситуація зі свободою слова в Україні лишалася стабільною, приблизно на рівні попередніх місяців. Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ) за даними власного моніторингу свободи слова, який системно проводиться на території України.

 

За даними ІМІ, у травні було зафіксовано 8 випадків перешкоджань законній професійній журналістській діяльності, при чому, більшість випадків була пов'язана з судовими засіданнями (заборона фіксувати інформацію, безпосереднє перешкоджання у судах). Заважали журналістам працювати практично по всій території України - в Миколаєві, Одесі, Житомирі, Києві, Рівному, Херсоні та Кіровограді.

 

Експерти ІМІ також зафіксували у травні 3 факти побиттів та нападів на журналістів, а також 2 випадки погроз і залякувань.

 

Тим часом, в окупованому Росією Криму триває тиск на незалежних журналістів, у травні ІМІ вдалося встановити 5 таких фактів, усі без винятку вони пов'язані з тиском ФСБ або окупаційної влади.

 

Загалом з початку року в Україні зафіксовано 21 випадок побиття та нападів на журналістів, 26 випадків перешкоджань законній професійній діяльності журналістів, та 7 випадків цензури.

 

Детальніше ознайомитись з «Барометром свободи слова» можна на сайті ІМІ.

 

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск, та кібер-злочини проти ЗМІ і журналістів. До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов'язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. Детальніше про методологію можна прочитати на сайті ІМІ.

 

Нагадаємо, з нагоди Дня журналіста Інститут масової інформації запустив мобільний додаток «SOS для журналістів» (J-SOS).

 

«Детектор медіа»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1536
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду