МФЖ підтримує непальських журналістів
Міжнародна федерація журналістів (МФЖ, IFJ) та Південноазійська медійна мережа солідарності (SAMSN) висловили співчуття своїм непальським колегам у зв'язку з найпотужнішим за останні 80 років землетрусом в їхній країні. Про це повідомив сайт IFJ.
МФЖ посилається на ексклюзивну інформацію, за якою у столиці країни Катманду ушкоджені декілька видавничих структур, серйозної шкоди завдано життєво важливій радіомережі - частину її повністю вимкнено з ефіру через безперервні перебої в країні з подачею електроенергії.
Заступник директора Азійсько-Тихоокеанського віддіду МФЖ Джейн Вортінгтон (Jane Worthington) заявила: «Нині більшою мірою, ніж будь-коли солідарність у сфері медіа та професіоналізм мають критичне значення для журналістів і медійників Непалу. Вони здійснюють важливу роль. інформуючи про наслідки жахливої катастрофи та про заходи з відродження країни у наступні тижні, місяці й роки».
МФЖ нагадує світовій журналістській спільноті про існування Фонду безпеки (IFJ Safety Fund), що надає підтримку репортерам, які постраждали від стихійних катастроф. Кризові ситуації, пов'язані з журналістами в Азійсько-Тихоокеанському реґіоні, відстежує Медійний фонд безпеки і солідарності (the Media Safety and Solidarity Fund -MSSF). МФЖ повідомляє електронну адресу, за якою можуть звертатися зацікавлені особи.
Федерація непальських журналістів (FNJ) оцінила роль медійних організацій і репортерів охопленої стихійним лихом країни та відповідальність, яку вони виявили. Вона закликає журналістів дотримуватися професійної етики й кодексу поведінки, публікуючи чи передаючи новини про наслідки спустошливих руйнувань, ставитися до цього чутливо.
Нагадаємо, міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» опублікувала звіт про насильство щодо журналістів у 2014 році. За її даними щодо числа арештів журналістів, то Україна потрапила до антирейтингу, і навіть очолила його. За рік тут відбулося 47 затримань репортерів, далі у списку - Єгипет (46), Непал (45), Іран (45), Венесуела (34). Загалом у світі затримання журналістів були зафіксовані 853 рази.
«Детектор медіа»