Президент присвоїв звання Героя України загиблим журналісту В’ячеславу Веремію і студенту Ігорю Костенку

Президент присвоїв звання Героя України загиблим журналісту В’ячеславу Веремію і студенту Ігорю Костенку

24 Листопада 2014
3668
24 Листопада 2014
14:22

Президент присвоїв звання Героя України загиблим журналісту В’ячеславу Веремію і студенту Ігорю Костенку

3668
Президент присвоїв звання Героя України загиблим журналісту В’ячеславу Веремію і студенту Ігорю Костенку
Президент присвоїв звання Героя України загиблим журналісту В’ячеславу Веремію і студенту Ігорю Костенку

Президент України Петро Порошенко своїм Указом № 890/2014 від 21 листопада присвоїв звання Героя України журналісту В'ячеславу Веремію, що загинув від нападу «тітушок» у ніч на 19 лютого, і загиблому на Майдані 20 лютого студенту, журналісту інтернет-видання «Спортаналітика» Ігорю Костенку. Про це йдеться в Указі, опублікованому на офіційному сайті глави держави.

 

Звання Героя України присвоєно «за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності», йдеться в Указі Президента України.

 

Нагадаємо, журналіста київських видань В'ячеслава Веремія було вбито в ніч з 18 на19 лютого у центрі Києва, поблизу Майдану Незалежності. Він зі своїм колегою поверталися з редакції додому на таксі. На перехресті на машину напали озброєні невідомі, почали розгойдувати машину, витягли водія і пасажирів і почали їх бити. Дві людини отримали травми, а журналіст помер у лікарні швидкої допомоги від вогнепального поранення.Він не дожив до свого 34-ліття три дні.

 

Міліція Києва порушила за цим фактом кримінальну справу. 2 липня стало відомо, що справу про вбивство журналіста «Вестей» В'ячеслава Веремія передають до суду. За даними Генеральної прокуратури України, у скоєному 19 лютого у Києві злочині підозрюють 45-річного Джалала Алієва на прізвисько «Діма Дагестанець». У ГПУ стверджують, що мають докази співпраці пана Алієва з одним з нардепів від Партії регіонів. Підозрюваний досі перебуває у розшуку. Тим часом журналісти «Вестей» знайшли ще двох фотокореспондентів, які повідомили, що постраждали від рук Джалала Алієва.

 

Ще одного підозрюваного - 41-річного екс-спортсмена Юрія Крисіна - було затримано у квітні цього року за статтею «Хуліганство». Замовник злочину перебуває у розшуку з 5 травня. Продовжують встановлювати й інших осіб, причетних до злочину. Зокрема, у розшуку кримінальні авторитети Олексій Чеботар і Армен Саркісян. 15 жовтня справу про вбивство журналіста газети «Вести» В'ячеслава Веремія було перекваліфіковано за статтею КК «хуліганство, вчинене групою осіб», одного з фігурантів справи Юрія Крисіна відпустили з-під домашнього арешту. Мати В'ячеслава Веремія Катерина Аркадіївна Веремій вимагає покарання винних. 18 листопада радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що справу про вбивство журналіста газети «Вести» В'ячеслава Веремія розкрито.

 

20 лютого біля Жовтневого палацу у Києві упізнали тіло загиблого журналіста  інтернет-видання «Спортаналітика» Ігоря Костенка. Загиблому було 22 роки, він - уродженець Тернопільської області. Ігор Костенко навчався на географічному факультеті Львівського національного університету ім. Івана Франка та працював журналістом. Винні у його вбивстві не встановлені і не притягнуті до відповідальності.

 

У серпні засновник онлайн-енциклопедії «Вікіпедія» Джиммі Вейлз (Jimmy Wales) оголосив дописувача з «Небесної сотні» Ігоря Костенка вікіпедистом року.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3668
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду