
Комітет свободи слова розпланував роботу до лютого 2014 року


Члени Комітету з питань свободи слова та інформації ухвалили план роботи на вересень 2013 - лютий 2014 року. Відповідний документ вони ухвалили у липні.
Як і раніше, найбільше проектів нормативних актів, які розглядатиме Комітет, стосуються Закону України «Про рекламу».
Також Комітет має розглянути і подати свої пропозиції щодо дев'яти законопроектів (в розгляді яких він не є головним). Зокрема проект закону № 2046а «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони ліцензування та цензурування інформації, що розповсюджується мережею інтернет»; проект зЗакону № 2249а «Про внесення змін до статті 102 Бюджетного кодексу України (щодо належного соціального захисту журналістів, які живуть і працюють у сільській місцевості, селищах міського типу)» та інші.
Чотири питання члени Комітету планують розглянути на виїзних засіданнях. А саме: щодо недопущення банкрутства державного Концерну РРТ у зв'язку з переходом наземного ефірного телевізійного мовлення на цифрові стандарти (вересень); щодо практики виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» органами державної влади і місцевого самоврядування та перспективи подальшого удосконалення законодавства про доступ до публічної інформації (жовтень) тощо.
Комітет на наступній сесії контролюватиме виконання раніше прийнятих нормативних актів і власних рішень. Зокрема виконання Постанови Верховної Ради України від 18 грудня 2012 року № 8 «Про порядок висвітлення роботи Верховної Ради України сьомого скликання»; рекомендації щодо впровадження цифрових стандартів мовлення в Україні та інші.
Крім того члени Комітету пропонують розглянути на парламентських слуханнях у Верховній Раді України питання «Про стратегію розвитку телерадіопростору України на період до 2015 року» та провести комітетські слухання на тему: «Інформаційна безпека України: виклики, проблеми, перспективи».
На наступну сесію члени Комітету ухвалили чисельний перелік заходів, які будуть проводитись за його участі. Зокрема круглі столи на тему: «Законодавчі аспекти забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики у сфері доступу до публічної інформації»; «Про хід інформування населення України щодо впровадження цифрового ефірного мовлення»; щодо проблем практичного застосування статті 171 Кримінального кодексу України при розгляді справ щодо перешкоджання професійній діяльності журналістів та загальний стан забезпечення свободи слова в Україні тощо.
Повністю з планом роботи можна ознайомитися тут.
«Детектор медіа»
