Сніцарчук занепокоєна тим, що протокол її справи потрапив до регіоналки Бондаренко
Сніцарчук занепокоєна тим, що протокол її справи потрапив до регіоналки Бондаренко
Журналістка 5-го каналу Ольга Сніцарчук закликала народного депутата від Партії регіонів Олену Бондаренко спростувати неправдиву інформацію, яка базується нібито на даних з протоколу у справі про її побиття. Про це вона сказала 19 червня під час засідання Комітету з питань свободи слова та інформації.
На засіданні Комітету депутати розглянули питання про хід розслідування побиття журналістів Ольги Сніцарчук і Владислава Соделя на мітингу 18 травня.
Ольга Сніцарчук зазначила, що вона познайомилась з усіма томами справи і зі здивуванням дізналась, що один з міліціонерів, який свідчив про події того дня, написав про те, що вона закликала присутніх на мітингу її побити і розхитувала БРДМ. Цю інформацію журналістка заперечила і додала, що у день пригоди не бачила бронетехніки, а про її присутність дізналась лише з новин.
Також вона запитала народну депутатку Олену Бондаренко, чому вона в ефірі телеканалу «Інтер» оприлюднює неправдиву інформацію з протоколу справи, і яким чином цей протокол потрапив до неї. За словами журналістки документ потрапив до політика раніше ніж до неї самої як потерпілої. Але пані Бондаренко не захотіла спростувати свої слова про те, що Ольга Сніцарчук була на у мітингу не у якості журналіста: «Я говорила тільки на основі документу. Я перевірю і у мене будуть інші документи, або я з'ясую, що протокол фальшивка, тоді я, можливо, і спростую свої слова».
Ольга Сніцарчук ще раз повторила, що у протоколі йдеться, що вона була на акції не як учасник, а з метою висвітлення події у ЗМІ. Журналістка також запитала Олену Бондаренко, чому та не відповідає на запити, що надіслані на її адресу. Народний депутат відповіла, що запитів не бачила.
Член групи захисту журналістки Вікторія Кіріна, у свою чергу, заявила, що у матеріалах справи відсутні будь-які протоколи слідчих дій, в яких би зазначалось, що Ольга Сніцарчук брала участь у заходах 18 травня для «висловлення громадянської позиції». «Якщо такий протокол дійсно є у членів Тимчасової слідчої комісії, ми будемо з'ясовувати джерело його походження та причину його відсутності у матеріалах кримінального провадження», - сказала вона. Крім того, представник заявила, що ними вживатимуться заходи щодо притягнення до відповідальності осіб, які під час допиту давали завідомо неправдиві свідчення про те, що Ольга Сніцарчук «закликала присутніх на мітингу її побити і розхитувала БРДМ».
Нагадаємо, 24 травня під час ефіру «Шустер live» Олена Бондаренко прийшла до студії із копією протоколу і доводила, що Ольга Сніцарчук була на місці інциденту під час побиття як громадянка, а не як журналістка, бо саме так зазначено у документі.
Під час ефіру у програмі Савіка Шустера Олена Бондаренко пояснила, що документи слідства щодо побиття журналістів 18 травня потрапляють до неї, як до члена тимчасової слідчої комісії ВР.
Як писала «Детектор медіа», 18 травня, під час мітингу опозиції (близько 14.20) невідомі у спортивних костюмах до крові побили журналістів Ольгу Сніцарчук та Владислава Соделя. Це відбувалося на очах правоохоронців, які не захищали журналістів, хоча ті зверталися по допомогу. Також представники міліції не скористалися фото і відеоматеріалами, аби оперативно затримати нападників.
Кримінальне провадження за фактом нападу було відкрито спочатку за ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України (умисне легке тілесне ушкодження), а після акції журналістів - і за 171-ю статтею (перешкоджання журналістській діяльності). Розпочато досудове розслідування. Згодом дії нападника було перекваліфіковано в хуліганство.
«Детектор медіа»