Донецький активіст і журналіст Артем Фурманюк досі затриманий, завтра суд обере йому запобіжний захід

Донецький активіст і журналіст Артем Фурманюк досі затриманий, завтра суд обере йому запобіжний захід

1 Вересня 2015
4197

Донецький активіст і журналіст Артем Фурманюк досі затриманий, завтра суд обере йому запобіжний захід

4197
Донецький активіст і журналіст Артем Фурманюк досі затриманий, завтра суд обере йому запобіжний захід
Донецький активіст і журналіст Артем Фурманюк досі затриманий, завтра суд обере йому запобіжний захід

Донецький активіст і журналіст Артем Фурманюк, затриманий за підозрою в участі в порушеннях громадського порядку 31 серпня, унаслідок яких загинули вже троє бійців Національної гвардії, досі перебуває в міліції. Його затримано на три доби в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Про це «Детектор медіа» повідомив директор департаменту комунікацій Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко.

 

Артем Фурманюк підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) і ст. 293 Кримінального кодексу України (групове порушення громадського порядку).

 

2 вересня суд має обрати запобіжний захід для затриманого, повідомив речник МВС.

 

Нагадаємо, за даними «Обозревателя», Артема Фурманюка бачили під Верховною Радою 31 серпня, починаючи з 11:00. Він був серед тих, хто протестував проти «особливого статусу» Донбасу. У нього брали інтерв'ю представники одного з телеканалів.

 

На фотографії Reuters, яку наводять «Новости Донбасса», чоловік з дубинкою схожий на пана Фурманюка.

 

 

Як розповіли «Обозревателю» очевидці, Артема Фурманюка затримали близько 16:00 на Хрещатику. Офіційно в міліції цю інформацію виданню не підтвердили, але у Facebook користувач Марина Паронко виклала відеозапис, на якому видно затриманого силовиками на Хрещатику пана Фурманюка.

 

Адвокат Артема Фурманюка Тетяна Іванова заявила «Новостям Донбасса», що не могла потрапити до свого підзахисного близько трьох годин. За її словами, під час затримання пана Фурманюка побили, є підозри на перелом ребер.

 

 


Артем Фурманюк відомий як активний противник «особливого статусу Донбасу». А також - як автор розслідувань про донецьку мафію, корупцію та порушення з боку правоохоронних органів. Він був активістом Євромайдану, з початком АТО йому довелося залишити Донецьк.

 

Нагадаємо, 31 серпня протестувальники під стінами Верховної Ради використали вибухові пакети і бойову гранату, унаслідок чого було поранено кілька десятків міліціонерів, станом на 1 вересня троє бійців Національної гвардії померли в лікарнях.

 

Щонайменше п'ятеро медійників отримали травми різного ступеня тяжкості: Дмитро Большаков («1+1»), Максим Волобоєв та Микола Лебедєв (5 канал), Роман Малко (інформаційне бюро «Правий») й французький фотограф-фрілансер Антуан Делоне.

 

Представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з питань свободи засобів масової інформації (ЗМІ) Дуня Міятович висловила стурбованість з приводу інциденту біля парламенту України в Києві, в якому кілька журналістів отримали поранення, і заявила, що сподівається на розслідування інциденту.

 

Водночас виконавчий директор Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк вважає, що журналісти та редакції ЗМІ виявилися неготовими до висвітлення протестів під Верховною Радою 31 серпня, адже не мали про собі засобів безпеки.

 

Держкомтелерадіо вважає, що правоохоронним органам слід вживати більш дієвих заходів для гарантування безпеки роботи журналістів під час масових акцій з метою уникнення подібних інцидентів.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4197
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
хехе
3212 дн. тому
какой же это журналист с дубьём? это экстремист!
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду