Депутати запропонували визначення європейського телерадіопродукту: російський не має бути європейським

Депутати запропонували визначення європейського телерадіопродукту: російський не має бути європейським

8 Травня 2015
2598

Депутати запропонували визначення європейського телерадіопродукту: російський не має бути європейським

2598
Депутати запропонували визначення європейського телерадіопродукту: російський не має бути європейським
Депутати запропонували визначення європейського телерадіопродукту: російський не має бути європейським

Низка народних депутатів, членів Комітету Верховної Ради з питань телебачення і радіомовлення, запропонували зміни до закону «Про телебачення і радіомовлення» в частині визначення передач європейського виробництва, на які законом встановлено квоту 80%. Вони пропонують не зараховувати до європейського російський продукт. Відповідний законопроект № 2766 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо визначення передач європейського виробництва)» зареєстровано 30 квітня, його авторами є Вікторія Сюмар, Дмитро Стеценко, Олександр Опанасенко та Сергій Висоцький.

 

Автори законопроекту пропонують вважати передачами європейського виробництва ті, які створені однією або декількома юридичними особами - резидентами країн, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення (а Росія, як відомо, її не ратифікувала).

 

Також до передач європейського виробництва мають відноситися передачі, виготовлені на замовлення юридичних осіб-резидентів країн, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення, за умови, що безпосереднім виробником такої передачі також є особи-резиденти таких країн.

 

Для російського продукту передбачено додаткове обмеження: у випадку, якщо передача створена на замовлення або за участі однієї або декількох юридичних осіб - резидентів країни, що визнана Верховною Радою України державою-агресором (державою-окупантом), вона не може вважатися передачею європейського чи українського виробництва. Таким чином, навіть українсько-російська чи європейсько-російська копродукція не входитиме до квоти європейського та українського продукту.

 

Чинним законом «Про телебачення і радіомовлення» передбачено, що ліцензіати (крім супутникового мовлення) у проміжках часу між 07:00 та 23:00 повинні показувати не менше 80% передач європейського виробництва, у тому числі - не менше 50% передач українського виробництва, а радіостанції - транслювати не менше 50% музичних творів українських авторів і виконавців. Автори законопроекту пропонують дещо уточнити норму про квоту європейського та українського продукту, а саме - що квоти вираховуються із загального тижневого обсягу мовлення.

 

Як пояснюють автори законопроекту, положення закону про квоти європейського продукту фактично не виконується, оскільки в українському законодавстві відсутнє визначення поняття «програми європейського виробництва». «Саме тому, законопроектом пропонується включити до Закону формальний критерій, який дозволить чітко визначити передачі європейського виробництва та забезпечить необхідну нормативну базу для дотримання Україною своїх міжнародних обов'язків», - аргументують депутати в пояснювальній записці.

 

Нагадаємо, 2 квітня Президент України Петро Порошенко підписав ухвалений Верховною Радою 5 лютого закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» (законопроект № 1317), який забороняє показ в Україні частини російських фільмів та серіалів. 4 квітня закон було опубліковано. Він почне діяти через два місяці з дня опублікування.

 

У законі, зокрема, міститься така норма: «...заборона розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій поширюється на розповсюдження та демонстрування будь-яких фільмів незалежно від країни походження, виробництва після 1 серпня 1991 року. Заборона трансляції фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора, які не містять популяризації або пропаганди передбачених попереднім реченням органів та дій, поширюється на фільми, вироблені після 1 січня 2014 року».

 

Генеральний директор телегрупи «1+1 медіа» Олександр Ткаченко вважає, що під дію закону не підпадатимуть ті фільми, у титрах яких буде вказана українська компанія.

 

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення разом з Державним агентством з питань кіно почнуть карати телеканали за показ заборонених російських фільмів і серіалів із 4 червня, коли закон набуде чинності.

 

Нагадаємо, що в березні Національна рада з питань телебачення і радіомовлення визнала порушення Новим каналом і низкою каналів групи «Інтер» і «Медіа Група Україна» норм закону про обов'язкові 50% національного продукту в ефірі. Однак, враховуючи пояснення представників каналів, вона взяла до відома наявність порушень, зобов'язавши мовників їх усунути протягом місяця.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2598
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
глядач
3546 дн. тому
Геть ординську «культуру» і ординський менталітет з українського ефіру! Годі вже нам пропаганди москальських цінностей і їхнього способу життя. Пора нашим телемагнатам зрозуміти, що є речі, дорожчі і важливіші за їхні прибутки.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду