Інститут Медіа Права через суд вимагає ЦВК надати автобіографії Кличка, Тимошенко, Ляшка, Яценюка, Гопко і Бойка
Інститут Медіа Права через суд вимагає ЦВК надати автобіографії Кличка, Тимошенко, Ляшка, Яценюка, Гопко і Бойка
Інститут Медіа Права (ІМП) подав до суду проти Центральної виборчої комісії (УВК) з вимогою оприлюднити автобіографії політичних лідерів, поданих ними до парламентських виборів минулого року. Про це йдеться на сайті ІМП.
Інститут Медіа Права ще у листопаді запитував у ЦВК автобіографії тодішніх кандидатів у депутати Віталія Кличка, Юлії Тимошенко, Олега Ляшка, Арсенія Яценюка, Ганни Гопко та Юрія Бойка. ЦВК надала у відповідь лише короткі біографічні довідки, заявляючи, що решта інформації є конфіденційною.
«Така позиція ЦВК прямо суперечить Закону про вибори народних депутатів, який передбачає, що усі документи, подані для реєстрації кандидатів, і автобіографії у тому числі, є відкритими. Для виборців важливо знати про освіту, трудову чи громадську діяльність майбутнього депутата. І якщо людина йде в політику, то приховувати таку інформацію вона не має права», - заявив директор Інституту Медіа Права Тарас Шевченко.
Експерт також додав, що така закритість цього органу може бути зумовлена тим, що теперішній склад ЦВК не змінювався ще з часів Віктора Януковича. При цьому строк дії повноважень її членів минув ще вісім місяців тому.
Інститут Медіа Права наголошує, що забезпечення прозорості виборчого процесу, як і подальшої відкритості у діяльності представницького органу влади неможливе без персональної прозорості кандидатів. Разом із перемогою на виборах народні обранці отримують не лише депутатські пільги, а і додаткову відповідальність та підвищену увагу з боку суспільства, яке має право оцінювати свого представника на основі його досвіду і професійності, а не за політичними гаслами та рекламою.
Нагадаємо, з третьої спроби громадськість отримала доступ до декларацій про доходи керівника Апарату Верховної Ради України Валентина Зайчука та його першого заступника Івана Куцика, які раніше ігнорували запити журналістів «Громадського ТБ». Декларації були надані на вимогу народного депутата Світлани Заліщук.
Як повідомляла «Детектор медіа», Апарат Верховної Ради України відмовився оприлюднити прізвища штатних помічників-консультантів народних депутатів. Про це йдеться у відповіді керівника Апарату Верховної Ради Валентина Зайчука на запит кореспондента миколаївського інтернет-видання «Преступности.НЕТ» Андрія Лохматова.
«Детектор медіа»