Порошенко вніс до парламенту два законопроекти щодо впровадження стандартів «відкритих даних»

Порошенко вніс до парламенту два законопроекти щодо впровадження стандартів «відкритих даних»

23 Лютого 2015
2692

Порошенко вніс до парламенту два законопроекти щодо впровадження стандартів «відкритих даних»

2692
Порошенко вніс до парламенту два законопроекти щодо впровадження стандартів «відкритих даних»
Порошенко вніс до парламенту два законопроекти щодо впровадження стандартів «відкритих даних»

Президент України Петро Порошенко зареєстрував у парламенті одразу два законопроекти, спрямовані на впровадження в Україні стандартів «відкритих даних». Про це повідомляє Інститут медіа права.

 

Стандарти «відкритих даних» передбачають можливості доступу до впорядкованих наборів даних, які придатні до автоматизованої обробки з можливістю подальшого повторного використання, зокрема, для здійснення громадського контролю за діяльністю органів влади.

 

Так, законопроект № 2171 «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних» передбачає вдосконалення Закону України «Про доступ до публічної інформації» в частині обов'язкового оприлюднення окремих видів публічної інформації у формі відкритих даних, тобто у форматі, який дозволяє автоматизовану обробку, вільний та безоплатний доступ до такої інформації.

 

При цьому, «будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, в тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов'язковим посиланням на джерело отримання такої інформації».

 

Перелік публічної інформації, яка підлягає оприлюдненню на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на веб-сайтах розпорядників інформації у формі відкритих даних, вимоги до формату і структури такої інформації, а також періодичність її оновлення має визначатись Кабінетом Міністрів України. Водночас, законопроект прямо встановлює обов'язок оприлюднення у форматі відкритих даних інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, Державного реєстру телерадіоорганізацій України, Реєстру вищих навчальних закладів, Єдиного реєстру об'єктів державної власності, Реєстру громадських об'єднань, а також матеріалів генеральних планів населених пунктів та відомостей про державні закупівлі.

 

Законопроект № 2172 «Про внесення змін до статті 28 Бюджетного кодексу України щодо доступу до інформації про бюджетні показники у формі відкритих даних» у доповнення до зазначених вище змін передбачає оприлюднення у форматі відкритих даних також бюджетних запитів, квартальної та річної звітності про виконання Державного бюджету України, паспортів бюджетних програм та звітів про виконання паспортів бюджетних програм, рішень про місцеві бюджети, інформації про виконання Державного бюджету України та місцевих бюджетів (крім бюджетів сіл і селищ).

 

Законопроекти були підготовлені в рамках ініціативи «Партнерство "Відкритий Уряд"» та на виконання Антикорупційної стратегії України 2014-2017, за якими передбачається створення нормативно-правової та організаційної основи для запровадження доступу до інформації у формі «відкритих даних» і повторного використання інформації для підвищення прозорості державної політики. Прийняття таких змін зможе суттєво посилити гарантії доступу громадян до суспільно важливої інформації та наблизить Україну до міжнародних стандартів обігу публічних даних.

 

Нагадаємо, 11 лютого Верховна Рада України ухвалила закон «Про відкритість використання публічних коштів». За проголосували 289 народних депутатів.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2692
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду