Сюмар про провал свого законопроекту: Українським парламентом керують олігархи-медіавласники
Сюмар про провал свого законопроекту: Українським парламентом керують олігархи-медіавласники
Народний депутат від «Народного фронту», голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар заявила, що українським парламентом керують олігархи, які є власниками медіагруп. Так вона розцінила провальне голосування за внесений нею законопроект № 1889 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення застосування санкцій до ліцензіатів за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення».
«Ми стаємо свідками того, як українським парламентом керують олігархи, які є власниками медіагруп і які не хочуть регулювання медіа з боку держави. Ми ослаблюємо державу Україна в угоду цим олігархам. І ті депутати, які не голосували, чудово знають, що вони робили за це», - заявила пані Сюмар.
«Законопроект розроблений Нацрадою, яка призначається Президентом і парламентом - нами з вами. В «Народного фронту» там немає жодної людини. Ми виступаємо за інтереси української держави, яка повинна мати можливість свій інформаційний простір захищати», - зауважила вона.
Пані Сюмар попросила голову Верховної Ради Володимира Гройсмана ще раз поставити на голосування питання про повернення до розгляду законопроекту. «Інакше я попереджаю, ми не будемо більше вносити ці речі. І це означає, що ми будемо послаблювати позицію української держави. Не можна з такими речами гратися, торгуватися. Ми пішли на всі можливі компроміси - це європейські норми і стандарти», - застерегла вона.
Але спікер відмовив, оскільки до цього Верховна Рада вже намагалася повернутися до перегляду законопроекту, і їй теж не вистачило голосів.
Володимир Гройсман дав доручення Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики напрацювати з усіма зацікавленими сторонами новий законопроект і внести його на розгляд Верховної Ради. Законопроект № 1889 водночас вважається відхиленим.
Нагадаємо, що Вікторія Сюмар перереєструвала під № 1889 законопроект, який раніше мав № 1824, але він не був включений у порядок денний 27 січня, хоча Комітет свободи слова та інформаційної політики підтримав проект і рекомендував Верховній Раді включити його до порядку денного та прийняти в першому читанні за основу.
Законопроект - ініціатива Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Він, зокрема, передбачає наділити Нацраду повноваженням тимчасово зупиняти дію ліцензії мовника або провайдера, тимчасово забороняти ретрансляцію телерадіопрограм та невідкладно звертатися з відповідним позовом до суду. Також він передбачає прописати в законі процедуру застосування Нацрадою санкції штрафів та прив'язати розміри штрафів до розміру ліцензійного збору ліцензіата.
За словами Вікторії Сюмар, 3 лютого Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики запропонував парламенту прийняти законопроект за основу в першому читанні, але вилучити при цьому норму про повноваження Нацради тимчасово призупиняти ліцензії (щоб такі дії міг вчиняти лише суд). Але Верховна Рада 3 лютого не підтримала законопроект навіть з урахуванням поправки.
Проти законопроекту публічно виступили всі найбільші медіагрупи («Інтер», StarLightMedia, «Медіа Група Україна»), крім «1+1 медіа», а також асоціації провайдерів.
Екс-президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко також застерегли народних депутатів від ухвалення законопроектів щодо інформаційної безпеки як таких, що, на їхню думку, обмежують свободу слова.
«Детектор медіа»