Надія Савченко продовжить голодування до засідання суду у її справі
Надія Савченко продовжить голодування до засідання суду у її справі
Український пілот, народний депутат Надія Савченко, яку у Росії тримають під вартою за звинуваченням у загибелі журналістів каналу «Россия 1», має намір продовжувати голодування як мінімум до 22 січня. На цю дату призначено засідання Московського міського суду, де розглядатиметься апеляція на рішення про її арешт. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на заяву адвоката льотчиці Іллі Новікова на прес-конференції в Москві 17 грудня.
«Савченко у суботу оголосила голодування у зв'язку з тим, що їй не надавали належного лікування... Надія відмовилася припиняти голодування, хоч її про це просили я і консул України Геннадій Брескаленко. Вона відмовилася це робити, як мінімум до 22 грудня, на цю дату призначено розгляд Мосміськсудом апеляції по продовження її арешту. До цього числа вона збирається голодувати», - сказав Ілля Новіков.
При цьому він підкреслив, що питання, чи перерве вона голодування на новорічні свята, залишається відкритим.
Адвокат повідомив, що в питанні лікування Надії Савченко є поліпшення - їй викликали лікаря з міської поліклініки і обіцяють передати необхідні ліки.
Нагадаємо, 15 грудня Надія Савченко оголосила голодування у зв'язку з тим, що їй не надавалося необхідне медичне обслуговування. Один з її адвокатів Ілля Новіков повідомив, що стан здоров'я української льотчиці різко погіршився через запалення вуха, вона втратила слух.
Наразі Надія Савченко перебуває у СІЗО-6 Москви в одиночній камері, заявив в ефірі телеканалу «112 Україна» її адвокат Микола Полозов. «У неї з камери забрали сусідку, співкамерницю, тепер вона знову перебуває в одиночній камері», - заявив адвокат.
16 грудня Президент України Петро Порошенко закликав світ допомогти у звільненні з російського полону Надії Савченко та інших українців. Про це він написав у своєму Twitter. Петро Порошенко переконаний, що світ має разом із Україною домагатися від Росії звільнення полонених нею українців.
Нагадаємо, народний депутат від фракції «Батьківщина» Надія Савченко стала членом парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони. Парламентська Коаліція делегує обраній від «Батьківщини» народним депутатом Надії Савченко право представляти Верховну Раду у Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), а відтак вона отримає дипломатичний статус і Росія змушена буде її звільнити.
30 жовтня в ЗМІ з'явилася інформація про те, що за результатами проведеної в московському інституті ім. Сербського психолого-психіатричної експертизи Надію Савченко визнали осудною. 18 листопада російське слідство призначило дві нових експертизи у справі української льотчиці Надії Савченко.
27 жовтня Басманний районний суд Москви задовольнив клопотання слідства і продовжив ув'язнення Надії Савченко до 13 лютого 2015 року. 28 жовтня стало відомо, що російські слідчі інкримінують українській льотчиці Надії Савченко також незаконний перетин державного кордону РФ.
Захист української льотчиці Надії Савченко клопотатиме про допит самопроголошеного голови «ЛНР» Ігоря Плотницького. Надія Савченко побачила Ігоря Плотницького по телебаченню та упізнала в ньому одного зі своїх викрадачів.
16 липня під час зустрічі з українським консулом Надія Савченко підтвердила, що її без згоди, незаконно було вивезено з території України до Росії - з мішком на голові та у наручниках.
2 липня Новоусманський районний суд Воронежа взяв Надію Савченко під варту. 9 липня Слідчий комітет Росії (СК) пред'явив їй обвинувачення. Українську льотчицю звинувачують в пособництві у вбивстві співробітників російської ВДТРК (канал «Россия 1») Ігоря Корнелюка і Антона Волошина, які перебували на території України нелегально і загинули під час обстрілу 17 червня під Луганськом.
Адвокат льотчиці Марк Фейгін заявляв, що журналісти каналу «Россия 1» Ігор Корнелюк і Антон Волошин загинули внаслідок випадкового мінометного вогню. Він вважає, що російська сторона не зможе довести провину українки. Крім того він стверджує, що судити українську льотчицю в РФ не можуть, оскільки на її територію вона потрапила не з своєї волі.
«Детектор медіа»