Представник ОБСЄ проведе переговори щодо звільнення з полону журналіста Сакадинського

Представник ОБСЄ проведе переговори щодо звільнення з полону журналіста Сакадинського

23 Листопада 2014
3176
23 Листопада 2014
10:48

Представник ОБСЄ проведе переговори щодо звільнення з полону журналіста Сакадинського

3176
Представник ОБСЄ проведе переговори щодо звільнення з полону журналіста Сакадинського
Представник ОБСЄ проведе переговори щодо звільнення з полону журналіста Сакадинського

З'явилася надія на звільнення головного редактора луганського інтернет-видання «Політика 2.0» Сергія Сакадинського з полону «ЛНР». Про це, як повідомляє регіональний представник Інституту масової інформації, сьогодні в Сєверодонецьку розповів спостерігач від ОБСЄ Вінсент Годбіллон.

 

Він нагадав, що Сергія Сакадинського взяли в полон понад три місяці тому представники угруповання на чолі з людиною на прізвисько «Бетмен».

 

«Але нам відомо, що кілька днів тому його звільнили з місця ув'язнення у «Бетмена» і тепер він знаходиться у військовій комендатурі «ЛНР». Є надія, що його відпустять дуже скоро», - зазначив пан Годбіллон.

 

Він також додав, що завтра, 23 листопада особисто збирається виїхати до Луганська, щоб спробувати вирішити питання про звільнення Сергія Сакадинського.

 

Як повідомляв ІМІ, головний редактор інтернет-видання «Політика 2.0» Сергій Сакадинський уже понад 110 днів перебуває у полоні «ЛНР».

 

Як писала «Детектор медіа», пан Сакадинський уже 113 днів перебуває в полоні «ЛНР», а харківський фрілансер, журналіст часопису «Український простір» Роман Черемський - майже 100 днів у полоні «ЛНР».

 

Нагадаємо, Сергія Сакадинського та його дружину Марію Гавак захопили в полон 2 серпня на їхній дачі в районі селища Гостра Могила Луганської області. По приїзді на дачу подружжя не знайшлосвоєї машини, яку залишили там раніше. Пізніше виявилося, що авто напередодні конфіскували бойовики. Саме речі й документи, знайдені в машині, й стали «доказами» проти журналіста та його дружини. «У машині вони знайшли український прапорець і нібито якісь документи, які доводять, що Сергій є почесним активістом Луганського Євромайдану», - розповіла згодом пані Гавак.

 

При затриманні бойовики також вилучили в журналіста та його дружини мобільні телефони. У телефоні пана Сакадинського бойовики знайшли фото із заходів у центрі Луганська, які той відвідував як журналіст.

 

Марію Гавак звільнили 1 жовтня, в цей день їй дозволили побачити чоловіка. «Він сказав, що паперів, через які ми потрапили в полон, так ніхто й не бачив і наші звинувачення не підтвердились, але його досі не відпускають», - сказала вона.

 

Рідні та друзі Сергія Сакадинського стверджують, що зверталися в усі можливі структури на території Луганської області («ЛНР»), але досі не домоглися звільнення журналіста й не отримали жодної інформації стосовно того, скільки ще його триматимуть у полоні.

 

Харківський журналіст Роман Черемський був затриманий представниками «ЛНР» 15 серпня на блокпосту в зоні АТО разом із черкаським активістом і правозахисником Валерієм Макеєвим і знімальною групою телеканалу «112 Україна» - кореспонденткою Ганною Іваненко та операторомНазаром Зоценком. 3 вересня Ганну Іваненко та Назара Зоценка було звільнено за підтримки російського телеканалу LifeNews. Роман Черемський і Валерій Макеєв залишилися в полоні.

 

Тривалий час Романа Черемського і Валерія Макеєва утримували в місті Ровеньки (Луганська область), у в'язниці так званої «військової комендатури ЛНР» за підозрою у шпигунстві. На початку листопада стало відомо, що Романа Черемського перевели до Луганська.

 

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3176
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду