Міліція послала учасників акції «Ми журналісти, а не терористи!» до прокуратури

10 Травня 2012
6014
10 Травня 2012
15:32

Міліція послала учасників акції «Ми журналісти, а не терористи!» до прокуратури

6014
Представники ЗМІ стали на захист фотографа Віталія Лазебника
Міліція послала учасників акції «Ми журналісти, а не терористи!» до прокуратури

Міліція переадресувала вимоги представників ЗМІ, які брали участь у акції «Ми журналісти, а не терористи!», до прокуратури. До учасників акції вийшов заступник керівника управління зв'язків з громадськістю Міністерства внутрішніх справ Сергій Бурлаков.

 

10 травня з 12 до 13 години дня журналісти провели мовчазну акцію «Ми журналісти, а не терористи!» біля МВС на знак протесту проти побиття фотографа сайту Tochka.net Віталія Лазебника. Близько 40 представників пікету протестували проти неадекватних дій міліції, яка не захищає журналістів і фотокореспондентів на масових акціях.

 

На скарги журналістів Сергій Бурлаков сказав: «Стаття 171 - це підслідність прокуратури. І для того, щоб порушити кримінальну справу за цією статтею, є певні умови, які повинні бути доведені. Це - що людина є журналістом, що дійсно було перешкоджання і так далі...». На запитання журналістів, як довести, що ти журналіст, Сергій Бурлаков відповів: «Давайте ці запитання переадресуємо прокуратурі».

 

Як писала «Детектор медіа», 4 травня Віталія Лазебника під час виконання професійних обов'язків було побито людиною, дуже схожою на директора київського парку «Перемога» Олександра Товтонога. Лазебник знімав знесення незаконного будівництва церкви в парку «Перемога» в Києві. Несподівано зі спини на нього напав чоловік і почав бити металевим прутом по голові. При цьому, за словами Лазебника, він кілька разів вигукнув, що є журналістом, та продемонстрував редакційне посвідчення. Попри це, чоловік продовжував його бити.

 

Водночас у міліції не вважають побитого 4 травня фотографа Tochka.net Віталія Лазебника співробітником ЗМІ, оскільки він працює на сайті. Про це йдеться у повідомленні відділу зв'язків з громадськістю ГУМВС України у місті Києві.

 

На думку організаторів акції, справа Віталія Лазебника - не випадковість. На українських журналістів регулярно нападають під час масових акцій. 20 квітня 2012 року невідомі побили репортера журналу «Країна» і «Газети по-українськи» Андрія Мовчана (струс мозку, вісім швів на голові). 21 квітня 2012 року невідомі спалили автомобіль головреда газети «Вісник Кременчука» Миколи Фельдмана. 3 листопада 2011 року під час масових протестів біля Верховної Ради фотографу Максиму Требухову офіцер «Беркуту» зламав ребро, йдеться у заяві учасників протесту.

 

Представники ЗМІ вимагали від правоохоронців:

 

- Порушити кримінальну справу за ст.125 і 171 Кримінального кодексу України (умисне нанесення тілесних ушкоджень і перешкоджання журналістській діяльності) за фактом побиття Віталія Лазебника і покарати винного.

- Притягнути до відповідальності співробітників міліції, які перебували на місці злочину, але відмовилися виконувати свої обов'язки.

- Припинити порушувати права журналістів з боку правоохоронних органів.

- Роз'яснити особистому складу Міністерства внутрішніх справ зміст законів «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про інформацію», ст.171 ККУ України.

- Ретельно розслідувати всі випадки порушення прав журналістів, незалежно від того, чи є журналіст штатним співробітником зареєстрованого ЗМІ. Критерієм для ідентифікації журналіста є наявність у нього робочого посвідчення або прес-карти професійної організації.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6014
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду