Хакери демонстративно атакували сайт Єлисейського палацу
після закриття файлообмінника Megaupload
Хакерське угруповання Anonymous атакувала сайт Єлисейського палацу, повідомляє ZN.ua. Спочатку сторінка припинила роботу, а далі транслювала заклик боротися з виданим у США законопроектом SOPA, що передбачає розширення можливостей американських правоохоронних органів і правовласників у боротьбі з нелегальним контентом в інтернеті.
Сайт французької влади став наступний у низці нападів Anonymous, доповнивши перелік атакованих вебресурсів міністерства юстиції США, ФБР та Американської асоціації кінокомпаній. Кампанія є помстою за те, що один з найбільших у світі файлообмінний сайт Megaupload був закритий владою США, а проти його розробників заведені судові справи за звинуваченням у порушенні авторських прав.
Раніше президент Ніколя Саркозі привітав американську владу з успішною операцією з припинення «кримінального бізнесу». При цьому президент відзначив, що закриття Megaupload - один з тих прикладів співпраці поліції та органів юстиції різних країн (операція із затримання власників файлообмінника пройшла у Новій Зеландії), на які слід орієнтуватися. Також президент підкреслив, що такі сайти, як Megaupload, «завдають шкоди індустрії і діячам культури».
Боротьба з інтернет-піратством і захист авторських прав є одним з помітних напрямків робот Саркозі, що увійшов до порядку денного саміту «вісімки» під час головування Франції в травні 2011 року.
У 2009-му році у Франції прийняли закон, згідно з яким французькі інтернет-користувачі, викриті у викачуванні піратської продукції, можуть бути відключені від павутини після трьох попереджень з боку контролюючого органу.
Нагадаємо, минулого тижня інтернет-спільнота виступила з протестами щодо намірів США жорстко боротися із піратством. Зокрема, у законопроекті PIPA (Protect Intellectual Property Act) йдеться про те, вебресурс можуть заблокувати за найменшу підозру у порушенні закону. Проти законопроектів виступили Google, Mozilla, Facebook та Twitter, а також англомовна Вікіпедія, яка на знак протесту не працювала добу. Сенат США на такий захист свобод інтернет користувачів відреагував тим, що відклав голосування за PIPA на невизначений термін.
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ