Президент схвалив звіт Нацради

17 Березня 2011
17663
17 Березня 2011
21:32

Президент схвалив звіт Нацради

17663
Комітет з питань свободи слова теж не став його відхиляти
Президент схвалив звіт Нацради

16 березня президент України Віктор Янукович схвалив звіт Національної ради з питань телебачення і радіомовлення за 2010 рік, про що офіційно повідомлено Національну раду.

 

Окрім цього, 17 березня парламентський Комітет з питань свободи слова та інформації звіт узяв до відома. За таке рішення проголосували члени Комітету Олена Кондратюк («БЮТ-Батьківщина»), Микола Баграєв (Партія регіонів), Олена Бондаренко (Партія регіонів), Володимир Ландік (Партія регіонів), Орест Муц (Партія регіонів).

 

Троє членів Комітету - Юрій Стець (НУНС), Віктор Уколов («БЮТ-Батьківщина») й Олександр Абдуллін («БЮТ-Батьківщина») були проти, голова Комітету Андрій Шевченко («БЮТ-Батьківщина») - утримався.

 

Перед тим, як голосувати, народні депутати і представники громадської ради Комітету заслухали звіт і висловили достатньо претензій до регуляторного органу.

 

Зокрема, Володимир Ландік звернув увагу на те, що Нацрада не сприяє розвитку місцевого мовлення, а навпаки - не продовжує ліцензії, не надає частоти на конкурсах, карає за партнерство з мережами, позбавляє місцевих мовників окремого мультиплексу після переходу на цифру. Критика пана Ландіка була підтримана зауваженнями Незалежної асоціації телерадіомовників.

 

Секретар Комітету, колишній генпродюсер 5-го каналу Юрій Стець нагадав про невиконану обіцянку провести повторний конкурс на частоти ТВі і 5-го каналу, що були оскаржені в суді.

 

Голова Комітету Андрій Шевченко зачитав лист Індустріального телевізійного комітету, який просив парламент не підтримувати звіт. ІТК має претензії до рішень щодо цифрового телебачення, а саме його хвилює, яким чином виконуватиме свої зобов\'язання провайдер «Зеонбуд» і скільки коштуватиме «цифра» мовникам. Також галузеве об\'єднання незадоволене проектом методики визначення розмірів ліцензійного збору, розробленим у Нацраді.

 

Крім цього, члени Комітету закинули Нацраді відсутність діалогу з індустрією, яка не представлена в громадській раді регуляторного органу. Представники ІТК і НАМ заявили, що змушені спілкуватися з Нацрадою через Мін\'юст, Держкомтелерадіо та інші органи, втім, це є ефективнішим способом комунікації, ніж громадська рада, до рішень якої регулятор не прислухається.

 

«ІТК, який представляє 70% ринку, вважає, що є підстави вважати вашу роботу у 2010 році незадовільною. По факту це недовіра індустрії до Нацради», - підкреслив Юрій Стець. У відповідь на це голова Нацради Володимир Манжосов заявив, що лист ІТК до Верховної Ради не є рішенням, прийнятим на загальних зборах асоціації, а підписаний лише виконавчим директором. Тому він не вважає його відображенням позиції індустрії.

 

Зрештою, оцінка звіту Комітетом була нейтральною. Тепер звіт має розглянути і схвалити або не схвалити Верховна Рада.

 

Нагадаємо, відповідно до статті 16 закону про Нацраду, щороку до 1 лютого регулятор подає звіт про свою діяльність Верховній Раді і президентові, які формують склад цього органу.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
17663
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду