Суд поновив на посаді головного редактора «Кримської світлиці»
Київський районний суд Сімферополя прийняв рішення про поновлення Віктора Качули на посаді головного редактора «Кримської світлиці». Як повідомляє видання, 8 липня відбулося судове слухання за позовом звільненого Віктора Качули.
Представники відповідача - ДП «Газетно-журнальне видавництво Мінкультури України» - на слухання не з'явилися, але суд визнав можливим проводити розгляд справи без їхньої присутності на підставі наданих документів.
Нагадаємо, що 28 грудня 2009 року Качула отримав факсом з Києва догану за нібито систематичне невиконання наказів і розпоряджень керівництва Міністерства культури і туризму України та ДП «Газетно-журнальне видавництво Мінкультури України». А 29 грудня з таким самим формулюванням було передано наказ про звільнення головного редактора «Кримської світлиці».
На прохання Качули до матеріалів справи було долучено постанову прокуратури Залізничного району Сімферополя, яка після тривалої перевірки відмовила директору Газетно-журнального видавництва Віталію Сатаренку у порушенні проти Віктора Качули кримінальної справи у зв'язку з відсутністю у його діях ознак складу злочину. Як заявив на суді пан Качула, цим зверненням до прокуратури, відповідач намагався додатково мотивувати його звільнення.
9 липня Київським районним судом Сімферополя було прийнято рішення про задоволення позовних вимог Віктора Качули у повному обсязі: скасування дисциплінарного стягнення догани, скасування наказу про звільнення і поновлення на посаді головного редактора «Кримської світлиці» та виплату компенсації за півроку вимушеного прогулу.
Громадсько-політична і літературна газета «Кримська світлиця» виходить у Сімферополі з 30 грудня 1992 року. Останні два роки співзасновником видання стало Міністерство культури і туризму України. Газета виходить щотижня на 24 сторінках накладом близько 3 тисяч примірників у Сімферополі і розповсюджується на території всієї України, а також в Українській діаспорі. Колектив газети також видає дитячий щомісячник «Джерельце».
Тетяна Веремчук, для «Детектор медіа»