Марк Лоло: Кінобізнесу в Україні все ще немає
Генеральний директор російської компанії «Централ Партнершип Sales House» Марк Лоло вважає, що кінобізнесу в Україні як такого все ще не існує. Про це він заявив підчас конференції «Кінобізнес в Україні», повторивши свій вердикт українській кіноіндустрії дворічної давнини.
На його думку, місцевий прокат є «кислим» і зводиться до букінгу, розподілу копій між залами, тоді як просування картин є дуже слабким. Така «в'ялість» маркетингу, а також недостатня кількість залів у країні, на його думку, не сприятимуть укріпленню кіноперегляду як популярного способу проведення дозвілля.
Рецепт успіху національної кіноіндустрії пан Лоло бачить у «чотирьох П» (за аналогією з класичною теорією чотирьох Р з маркетингу). Перш за все, на його думку, країна має виробляти власний продукт, адже «без власного виробництва кінобізнесу не існує». І передусім, на думку Марка Лоло, це має бути велике патріотичне кіно - саме воно має найбільший шанс заохотити місцевого глядача. Також аудиторію можна зацікавити комедіями, орієнтованими на молодь та сімейний перегляд, вважає експерт.
Одночасно, за його словами, необхідно мати достатню (для країни з таким населенням) кількість кінозалів і домагатися максимальної прозорості ринку в усіх його сегментах.
Успіх картини у глядачів наразі також неможливий без телевізійної підтримки, впевнений пан Лоло. Зовнішня реклама вже перестала працювати так, як раніше, і для просування картини наразі потрібні більш масові медіаканали - одночасно з рекламою в кінотеатрах та іншими засобами промоції. Як приклад для наслідування він навів співпрацю з ICTV у просуванні фільмів, орієнтованих на молодіжну аудиторію, та «Інтером» у рамках «Тараса Бульби».
Компанія «Централ Партнершип» позиціонує себе, як «перший вітчизняний мейджор» на теренах країн колишнього СРСР. Заснована 1996 року. У її склад входять студія «Централ Партнершип», дистрибутор кіно- та телеправ «Централ Партнершип Sales House». «Централ Партнершип» володіє однією з найбільших у Росії бібліотекою прав, яка включає понад 1400 повнометражних фільмів та 4000 годин серіальної продукції. З січня 2009 року є офіційним дистрибутором на території Россії та карїн СНД (окрім Украіни) продукції Paramount Pictures International.
У 2009 році кінопрокатні збори компанії в Україні склали 27,9 млн грн, що складає 6,75% ринку.
«Детектор медіа»