НТКУ не сплатили ні за виборчу кампанію, ні за трансляцію олімпіади
НТКУ не отримало коштів ні за прямі трансляції передвиборних поїздок лідерів держави, ні за трансляцію Зимової олімпіади, що обійшлася 12 млн грн. «НТКУ не отримало жодної копійки, - заявив президент НТКУ Василь Ілащук під час розширеної щорічної колегії Держкомтелерадіо. - За всі наші піврічні мандри і відрядження ми платили з власного спецфонду».
За словами Ілащука, 2007 року бюджет НТКУ складався зі 150 млн грн, 2008-го - зі 120. 2009-го ця сума становила 80 млн, з яких 72 млн передбачено на зарплату, а ще шість - на комунальні платежі.
«Як можна розвивати телекомпанію за 2 млн грн?, - запитав президент НТКУ. - Я розумію, що державний канал мусить мати державницьку позицію, але тоді й держава мусить мати свою позицію, яку ми й будемо висвітлювати».
Втім, за словами пана Ілащука, незважаючи на кризовий рік і відсутність фінансування на статті розвитку, НТКУ вдалося «багато чого зробити». Зокрема, на кошти загального, спеціального та резервного фондів:
- закуплено, встановлено і модернізовано матриці центральної апаратної (понад 300 тис дол);
- закінчено запуск ньюз-руму, в який вкладено більше 30 млн грн;
- проведено Дитячий пісенний конкурс «Євробачення», який Європейською мовною спілкою визнано одним з кращих за останні 5 років;
- придбано права на трансляцію Ліги чемпіонів з футболу;
- відкрито в Ліоні корпункт і започатковано україномовну версію Euronews (15-хвилинні випуски новин), за останній квартал сплачено 70 тис євро;
- придбано права на трансляцію Чемпіонату світу з футболу 2010 рік, що обійшлося в понад 8 млн грн;
- вперше за 12 років оновлено автопарк НТКУ, для якого придбали 7 нових авто Mitsubishi та один Mercedes.
Також пан Ілащук озвучив низку проблем, з якими доводиться боротися телекомпанії, серед яких жахливий стан будівлі «олівця», завеликий штат НТКУ, велика кількість зламаної техніки тощо.
«Детектор медіа»