«РТР-Планета» пояснив Нацраді, що за нього відповідає Франція
До Національної ради надійшов лист від Дирекції міжнародних відносин Федерального державного унітарного підприємства «Всеросійська державна телевізійна і радіомовна компанія» (ВДТРК), у якому висловлюється бажання продовжити спільну роботу щодо повернення міжнародної телевізійної програми ВДТРК - «РТР-Планета» в кабельні мережі України. Про це повідомляє прес-служба регуляторного органу.
Зокрема, дирекція міжнародних програм ВДТРК повідомляє, що з цією метою протягом останнього часу вона здійснила низку заходів, а саме:
- Створила окрему версію «РТР-Планети» спеціально для українських телеглядачів, що розповсюджується через супутник W4 (для інших країн СНД і Балтії виготовляються місцеві версії каналу);
- В українській версії «РТР-Планети» немає реклами і рекламних блоків, і, відповідно, немає реклами алкоголю. Якщо реклама з'явиться в цій версії телеканалу, то керівництво телерадіокомпанії зобов'язується дотримуватися відповідних законів України;
- Телекомпанія дотримується припису Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо мовлення в дні трауру та в День Пам'яті жертв Голодомору;
- В українській версії «РТР-Планети» в прямій трансляції не передається дитячий музичний конкурс «Євробачення»;
- Компанія отримала роз'яснення від Вищої ради телерадіомовлення Франції (Conseil superieur de l'audiovisuel - CSA), що телепрограма «РТР-Планета», яка мовить на супутниках французького оператора Євтелсат (HotBird, W4), належить до юрисдикції Франції і не потребує додаткових дозволів у країнах, що ратифікували "Європейську конвенцію про транскордонне телебачення"».
Щодо останнього пункту, то, як відомо, згідно з конвенцією, держава, якій належить супутник, несе відповідальність за зміст телеканалів, які транслюються через нього, якщо вона належить до Конвенції про транскордонне мовлення.
«Поки компанія не виконає рішення судів і не припинить використовувати свої програми як інформаційні кампанії проти нашої держави, питання про входження каналу до кабельних мереж не має майбутнього», - прокоментував член Нацради Ігор Курус перспективи легалізації каналу в Україні.
Нагадаємо, що під час переговорів з мовником у березні 2009 року, Нацрада висувала такі вимоги: РТР, по-перше, має стати ліцензіатом Нацради України, по-друге, офіційно має спростувати неправдиву інформацію про Україну, що прозвучала в ефірі телеканалу «РТР-Планета».
Зокрема, ідеться про ті факти, невідповідність дійсності яких в суді довело Міністерство оборони України - інформацію про існування на території військового гарнізону «Макар-1» (Київська область) приміщень для утримання в'язнів ЦРУ (від 12.03.2006) і участь українських громадян у російсько-грузинському конфлікті (фільм «Свій - чужий» від 01.02.2009). Також Нацрада вимагає спростування інформації, що прозвучала у фільмі «Голод - 33. Невыученные уроки истории», який, за висновками Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, є таким, що розпалює національну ворожнечу.
«Детектор медіа»