Герман і Томенко пропонують провести парламентські слухання про стан свободи слова в регіонах
2 вересня 2009 року зареєстровано проект постанови «Про проведення парламентських слухань на тему: "Про стан свободи слова у регіональних засобах масової інформації" 14 жовтня 2009 року», №5086, автори якого – голова комітету з питань свободи слова та інформації Ганна Герман та віце-спікер Микола Томенко.
Автори постанови прагнуть привернути увагу влади, громадськості, журналістської спільноти «до викликів та небезпек, якими ятрить потужний і гостропроблемний сектор так званих регіональних мас-медіа», йдеться у пояснювальній записці.
На думку народних депутатів, економічна криза загострила хронічні хвороби регіональних ЗМІ, навіть недержавні медіа де-факто не стали незалежними. Ще більш проблемними є комунальні та державні ЗМІ, які зачекалися роздержавлення.
«До Комітету з питань свободи слова та інформації впродовж останніх років масово надходять звернення журналістів і редакційних колективів з проханням зупинити сваволю місцевих князьків», - зазначають ініціатори парламентських слухань. Вони вважають, що з наближенням виборів загострюватимуться цензура, втручання в редакційну політику з боку власників та адміністративний тиск на журналістів, порушення порядку акредитації, поширюватиметься практика замовних матеріалів, упереджене і необ'єктивне висвітлення подій тощо. Тому автори проекту постанови переконані, що все це зобов'язує парламент виокремити питання про стан свободи слова у регіональних ЗМІ як невідкладне та розглянути його в режимі парламентських слухань.
Згідно з проектом постанови, Держтелерадіо до 1 жовтня 2009 року має підготувати та подати до Верховної Ради необхідні інформаційно-аналітичні матеріали щодо питань парламентських слухань та відповідні пропозиції до рекомендацій. До підготовки слухань також мають долучитися Комітет з питань свободи слова та інформації, НТКУ, НРКУ та ін.
Нагадаємо, що за роки незалежності парламентські слухання з актуальних проблем діяльності ЗМІ проводилися п'ять разів (1997, 1999, 2002, 2003, 2005), але далеко не всі рекомендації, ухвалені результатами цих слухань, вдалося реалізувати.
«Детектор медіа»