Оператори кабельного телебачення прийняли рішення не брати участі у спільному засіданні з Національною радою з питань телебачення і радіомовлення, на якому мало відбутися обговорення документу «Про забезпечення виконання попередніх рішень Нацради щодо адаптації змісту передач зарубіжних телемовників до вимог українського законодавства». Документ було ухвалено (за основу) на засіданні Нацради 28 травня. Текст документу не розголошувався. На спільну нараду Нацрада запросила представників галузі, проте відмовила у доступі пресі, про що «ТК» вже інформувала читачів. «Суспільна значущість цю проблему довела до абсурду. Через те, що Національна рада вже не встигає перечитувати всі ці заперечення, коментарі... І справді доходить до смішного: сюди вже ніхто не йде, а всі йдуть розвішувати якісь сумнівні речі на сайтах. Можна таким шляхом рухатися, але ми переконалися, що це шлях в нікуди. Відкритих листів вже написали стільки, що ними можна опалювати місто Алчевськ протягом усього сезону. Це той випадок, коли відкритість тішить тільки відвертих провокаторів», - пояснив це рішення голова Нацради Віталій Шевченко.
Як пояснив «ТК» Юрій Лабунський, голова правління Асоціації операторів кабельного телебачення і телеінформаційних мереж, причиною того, що кабельники відмовилися від участі в спільному засіданні стало те, що «частину учасників допустили до переговорів, а частину – ні».
Юрій Лабунський, Анатолій Сальник («Торсат»), Василь Аніпченко («Укртелемережа»)
«Ми запросили наших колег-дистрибуторів, проте їм було відмовлено у доступі на засідання. Так само, як журналістам, яких ми запросили через ІТК. Ми не зрозуміли, чому ця дискусія має відбуватися у закритому форматі і тому вирішили не брати в ній участі», - так пан Лабунський прокоментував ситуацію «ТК».
Кабельники також зробили офіційну заяву, яку озвучили під дверима Нацради. Наводимо текст, отриманий від Спілки кабельного телебачення України:
Тим часом, у повідомленні Національної ради йдеться: «Національна рада з прикрістю констатує, що агресивна й деструктивна позиція окремих громадських активістів, які виступають від імені всіх провайдерів програмної послуги, вкотре зашкодила цим учасникам ринку телеіндустрії в ліцензуванні їх діяльності і загострила претензії до них з боку контролюючих органів». На думку авторів повідомлення, представники кабельників «ухилились» від участі в обговоренні.
«У зв’язку з неявкою керівників громадських об’єднань операторів програмної послуги на нараду, що скликалася 30 травня для обговорення порушених ними питань, Національна рада повернула без розгляду підготовлений Всеукраїнською асоціацією операторів кабельного телебачення проект меморандуму про виконання норм законодавства щодо адаптації програм зарубіжних телемовників до вимог українського законодавства», - йдеться також у повідомленні.
«Детектор медіа»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена