Анна Ролен (Швеція) презентувала в Києві проект переходу на цифрове мовлення
Анна Ролен (Швеція) презентувала на індустріальній конференції «Телебачення як бізнес» (організатори – ІТК), що відбулася 16 листопада у палаці «Україна» (Київ), проект переходу на цифрове мовлення, який щойно було вдало реалізовано у Швеції.
15 жовтня 2007 року у Швеції завершено перехід країни на цифрове мовлення, який тривав 2 роки.
Перехід супроводжувала масована інформаційна компанія: якщо у Швеції 4,3 млн. домогосподарств, то листівки і буклети друкувалися тиражами по 5 млн. примірників, а загальна вартість програми інформування населення про переваги цифрового мовлення коштувала Швеції 2 млн Євро на рік (тобто 4 млн Євро).
Етапи переходу країни на цифру відображено на слайдах:
Щодо стандарту мовлення – питання, з якого точиться найбільше дискусій в Україні (MPEG 2 чи MPEG 4), пані Анна Ролен відповіла, що Швеція перейшла на стандарт MPEG 2, оскільки на 2005 рік – рік старту цифрових програм, стандарт MPEG 4 ще був «неготовим до запровадження»: зараз для нас проблематично перейти на новий, довершеніший стандарт MPEG 4», - прокоментувала для «ТК» це питання пані Болен.
У Швеції, згідно з планом, освоєно 6 загальнонаціональних мультиплексів (1 – державний, 5 – комерційні).
Схема розподілу мультиплексів:
За словами пані Ролен, однією з проблем розвитку телеринку після запровадження цифри стало поступове витіснення локальних (місцевих) мовників – по-перше, не всім вистачило місць у мультиплексах, по-друге, на ринку зуміли лишитися ті компанії, які розширили зону мовлення до кількох населених пунктів. На сьогодні з кожних 4-х місцевих мовників на ринку, за словами пані Ролен, лишається один.
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ