Анна Ролен (Швеція) презентувала в Києві проект переходу на цифрове мовлення

21 Листопада 2007
11618
21 Листопада 2007
10:07

Анна Ролен (Швеція) презентувала в Києві проект переходу на цифрове мовлення

11618
Анна Ролен (Швеція) презентувала в Києві проект переходу на цифрове мовлення
Анна Ролен (Швеція) презентувала на індустріальній конференції «Телебачення як бізнес» (організатори – ІТК), що відбулася 16 листопада у палаці «Україна» (Київ), проект переходу на цифрове мовлення, який щойно було вдало реалізовано у Швеції.
 
15 жовтня 2007 року у Швеції завершено перехід країни на цифрове мовлення, який тривав 2 роки.
 
Перехід супроводжувала масована інформаційна компанія: якщо  у Швеції 4,3 млн. домогосподарств, то листівки і буклети друкувалися тиражами по 5 млн. примірників, а загальна вартість програми інформування населення про переваги цифрового мовлення коштувала Швеції 2 млн Євро на рік (тобто 4 млн Євро).
 
Етапи переходу країни на цифру відображено на слайдах:
 
 

Щодо стандарту мовлення – питання, з якого точиться найбільше дискусій в Україні (MPEG 2 чи MPEG 4), пані Анна Ролен відповіла, що Швеція перейшла на стандарт MPEG 2, оскільки на 2005 рік – рік старту цифрових програм, стандарт MPEG 4 ще був «неготовим до запровадження»: зараз для нас проблематично перейти на новий, довершеніший стандарт MPEG 4», - прокоментувала для «ТК» це питання пані Болен.  

 
У Швеції, згідно з планом, освоєно 6 загальнонаціональних мультиплексів (1 – державний, 5 – комерційні).
 
Схема розподілу мультиплексів:
 
 
За словами пані Ролен, однією з проблем розвитку телеринку після запровадження цифри стало поступове витіснення локальних (місцевих) мовників – по-перше, не всім вистачило місць у мультиплексах, по-друге, на ринку зуміли лишитися ті компанії, які розширили зону мовлення до кількох населених пунктів. На сьогодні з кожних 4-х місцевих мовників на ринку, за словами пані Ролен, лишається один.
 
«Детектор медіа»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
11618
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
ММ
6210 дн. тому
не Болен, а Ролен!
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду