ТЕТ закрив «Пупсню». Вона переїде на інший канал
– Пане Юрію, на які рейтингові показники «Пупсні» сподівався канал ТЕТ?
– Програма мала стабільний рейтинг і частку, яка удвічі перевищувала частку каналу і в пікові покази піднімала її до 7%. Скажіть, на якому каналі закривають такі проекти? Якщо рейтинг каналу в цьому слоті 1,2%, то в нас він сягав 3%. Завдання, яке нам ставили – частка 10%, але яким чином цього сподівалися досягти? Адже канал не вкладав грошей у промоцію та піар програми, не підтримував її іншими програмами. Тому мені незрозуміло, які сподівання вона мала виправдати? Може, вони хотіли, щоб «Пупсня» підняла частку ТЕТа у 20 разів? Тоді треба купити пляшечку, терти її та чекати, поки з неї визирне джинн!
– Хто є власником ліцензії на формат?
– Ми (U.S.Film. – «ТК»). Канал мав лише права на готові програми, а ми виробляли їх на його замовлення.
– Чи плануєте ви продавати формат іншим мовникам?
– Вони досить складно підходять до цієї програми. В Україні немає жодного настільки сильного й самостійного каналу, який би не звертав уваги на політичні інтереси. Ми розраховували на вищий рівень демократії, ніж у сусідніх пострадянських країнах, але все, як виявилося, залежить від політики.
– З якими каналами ви вели переговори?
– З «1+1» та «Інтером». Тому що у нас із самого початку стояло завдання спробувати себе на невеликому каналі, а далі виходити на загальнонаціональному. Адже програма мала великі перспективи. Вихід на ТЕТі – це був перший етап розвитку програми, це мало бути лише встановлення образів головних героїв та їх взаємин, а далі програма мала розвиватись з художнього боку. Це мав бути такий собі серіал: герої мали виходити на вулицю, розігрувати сатиричні мініатюри в різних інтер’єрах тощо. Для цього потрібні значні кошти. А маленький канал ТЕТ зі своїм маленьким бюджетом, по суті, таку програму не зміг би потягнути. Тому планувалось, що як тільки програма почне нарощувати творчі можливості, то переміститься на загальнонаціональний канал з великим бюджетом. Програма такого формату вже 15-16 років виходить у Франції і має достатньо великий бюджет навіть для цієї країни. Її важко робити, вона складно постановочна. Але українські канали відмовились від програми в такому вигляді. Як видно, некерована сатира їх не цікавить.
– Яким був бюджет програми?
– Назвати бюджет складно, адже він розраховується на кількість виходів. У нас від початку була домовленість про 100 виходів, але обговорювати це я вважаю не дуже тактовним, адже це зачепить різні фінансові інтереси. До того ж, я займаюся саме творчою складовою проекту.
– Програма виходитиме на іншому українському каналі?
– Зараз ми ведемо про це переговори. Для цього доведеться змінити формат, адже канал, про який ідеться, має інші інтереси, і перед нами поставлять інші завдання.
– Чи можете ви назвати цей канал?
– Поки що ні. Переговори із його власниками перебувають на початковій стадії. Є лише інтерес, але договору про наміри немає.
– Яких змін зазнає програма?
– Ми відмовимось від форми аналітично-розважальної програми і повернемось до художнього ходу творців російських «Кукол», які демонструють життя політиків.