Всесвітній саміт з питань інформаційного суспільства: Україна декларує пріоритетність розвитку новітніх інформаціних технологій

17 Листопада 2005
2501
17 Листопада 2005
13:10

Всесвітній саміт з питань інформаційного суспільства: Україна декларує пріоритетність розвитку новітніх інформаціних технологій

2501
Всесвітній саміт з питань інформаційного суспільства: Україна декларує пріоритетність розвитку новітніх інформаціних технологій
Вчора у Тунісі відкрився триденний Всесвітній саміт з питань інформаційного суспільства. Цей авторитетний форум зібрав представників понад 170 країн світу. 50 делегацій очолюють глави держав. Країни СНД та більшість країн Європи представлені на рівні міністрів.

Українську делегацію очолює Міністр транспорту та зв’язку України Віктор Бондар. У складі делегації - Голова НКРЗ, Перший заступник Міністра МОН, народні депутати, понад 30 представників ІТ- спільноти та ділових кіл.

На урочистій церемонії відкриття виступив президент Тунісу Зін Аль-Абідін Бен Алі, який наголосив на важливості Інтернету для світової спільноти. Генеральний секретар ООН Кофі Анан назвав саміт “самітом прийняття рішень”.

Першим із голів делегацій країн СНД із промовою виступив Міністр транспорту та зв’язку України Віктор Бондар. Він наголосив, що розвиток в Україні інформаційного суспільства - один з найважливіших пріоритетів державної політики. „Новітні технології змінюють обличчя планети. Україна також рухається у ногу зі світом”, – сказав Бондар.

За словами Міністра, держава має створити громадянам найкращі умови для доступу до всього інформаційного простору, надбань культури і науки. З цією метою в Україні впроваджуються технології беспровідного Інтернету. Нещодавно було презентовано проект розгортання мережі на базі технології WiMAX – шостий по рахунку у світі комерційний проект на основі цієї технології, а вже найближчим часом усі бажаючі зможуть отримати власний електронний цифровий підпис. Це розширює доступ до державних інформаційних ресурсів та електронних послуг. Український уряд приділяє увагу створенню електронного урядування, підвищенню ролі комп’ютерної грамотності населення і, задля цього, збільшенню фінансування наукових установ. Впровадження новітніх технологій дає поштовх розвитку електронної комерції та медицини.

Міністр Бондар запропонував учасникам саміту створити глобальний фонд міжнародної підтримки розвитку інформаційного суспільства. „Україна готова ділитися своїм досвідом у використанні інформаційних технологій”, – сказав він.

Сьогодні ж Віктор Бондар провів переговори з Міністром інформаційних технологій і зв’язку Російської Федерації Леонідом Рейманом, Міністром транспорту та комунікацій Туречини Біналі Ільдиримом, Міністром зв’язку та інформаційних технологій Азербайджанської Республіки Алі Аббасовим, з представниками Держдепартаменту США. Обговорювалися напрямки співпраці наших держав у питаннях розвитку транспорту, зв’язку та інформатизації. Досягнуто домовленостей щодо укладання спільних угод, розглянуто шляхи залучення іноземних інвестицій, а також можливості надання допомоги у вирішенні методологічних питань проведення конверсії радіочастотного ресурсу.

В підготовці української делегації до Всесвітнього саміту з питань інформаційного суспільства взяли активну участь представники національної ІТ-спільноти, провідні оператори зв’язку, представники науки і освіти. Члени делегації взяли участь у роботі 10 “круглих столів”, на 5 з яких виступили з доповідями.

У період підготовки до другого етапу саміту Україна виступила з ініціативою випуску філателістичної продукції з цієї нагоди. 16 листопада було презентовано українську художню поштову марку, випущену Укрпоштою спеціально до Туніського етапу саміту, конверт та спеціальний поштовий штемпель. Під час презентації марки відбулась урочиста церемонія її спецпогашення Міністром транспорту та зв’язку України Віктором Бондарем та Генеральним директором Міжнародного бюро Всесвітнього поштового Союзу Едуардом Даяном.

Урядовий портал

Читайте також:

У Тунісі проходить Всесвітній саміт інформаційного суспільства

Фонд «Інформаційне суспільство» представить Відкритий лист до Президента України (анонс)
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2501
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду