Підписані Президентом зміни до закону про телебачення і радіомовлення не передбачають ніяких змін статусу НТКУ
Президент України підписав прийнятий Верховною Радою України Закон України „Про внесення змін до статті 12 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”. Неодноразово у різних джерелах повідомлялося, що цей закон передбачає зміну статусу Національної телекомпанії України з бюджетної установи на державне підприємство.
„Детектор медіа” отримала повідомлення Інституту Медіа Права, в якому звертається увага на те, що така інформація не відповідає дійсності. Зокрема, як повідомляє ІМП, „у тексті закону немає жодної згадки про „державне підприємство” чи про іншу зміну статусу. Проект стосується джерел фінансування державних телерадіоорганізацій. Головна новела проекту – право державних телерадіоорганізацій отримувати грошові надходження від видів діяльності „не заборонених законодавством”; у чинному законі – від видів діяльності „передбачених законодавством України”.” На думку фахівців ІМП, закон має спростити для державних телерадіоорганізацій процедуру залучення додаткових коштів, зокрема від реклами. Термін „державні телерадіоорганізації”, по-перше, не дорівнює терміну „державне підприємство”, а, по-друге, він не зазнав змін порівняно з попередньою редакцією статті 12 закону про телебачення і радіомовлення, підкреслюється у повідомленні.
Нижче наводимо повний текст Закону України „Про внесення змін до статті 12 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”: „Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
1. Частини першу та п’яту статті 12 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 10, ст. 43; 1996 р., № 5, ст. 18; 1998 р., № 2, ст. 6; 2003 р., № 37, ст. 303) викласти у такій редакції:
"Державні телерадіоорганізації поряд із Суспільним телебаченням і радіомовленням становлять основу національного телебачення і радіомовлення України і забезпечують теле-радіотрансляцію на всю територію чи відповідний регіон України і на зарубіжну аудиторію. Державні телерадіоорганізації утримуються за рахунок коштів державного бюджету, коштів, отриманих за виконання державних замовлень, а також за рахунок коштів, що надійшли з інших джерел, не заборонених законодавством України";
"Щорічні грошові надходження на рахунки державних телерадіоорганізацій від реклами, інших видів діяльності, не заборонених законом, спонсорства та меценатства використовуються на виконання статутних завдань, у тому числі на розвиток телерадіомереж, поліпшення умов праці та підвищення розмірів оплати праці їх співробітників".
2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.”
За інформацією Інституту Медіа Права
Читайте також:
Ющенко згодився, аби НТКУ заробляла гроші
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ