Мер Одеси закликав чиновників не забувати вимоги Закону про інформацію...

19 Вересня 2005
695
19 Вересня 2005
12:28

Мер Одеси закликав чиновників не забувати вимоги Закону про інформацію...

695
Мер Одеси закликав чиновників не забувати вимоги Закону про інформацію...
Одеський міський голова Едуард Гурвіц досить оперативно відреагував на повідомлення про напад на журналістку газети „Правоє діло” Ларису Ільїну. В інтерв’ю радіо „Свобода” Він висловив бачення на причини виникнення подібних непорозумінь.

Едуард Гурвіц:

„Кілька днів тому засоби масової інформації поширили новину – скоєний напад на журналістку однієї з місцевих газет. На щастя, новина була, м’яко кажучи, не зовсім точною. Під час збирання інформації про забудову приморської території у журналістки виник конфлікт з будівельниками – у неї спробували забрати диктофон. Інформація про згадані події до зведення міліції не потрапила. Тим не менше, факт здається нам симптоматичним.

У інформаційному просторі Одеси працюють сьогодні десятки телевізійних кампаній і друкованих видань. Лише незначна їх частина належить місцевим органам влади, а цілий простір електронних ЗМІ належить приватним особам і кампаніям. Таким чином, створення образу Одеси, висвітлення діяльності міської влади, громадських організацій і партій, закладів науки і культури – все це є сферою відповідальності інформаційного бізнесу. Відповідальності перш за все перед одеситами, оскільки вони є головними споживачами інформаційного продукту.

Далі мер Одеси визнав, що повного взаєморозуміння між міською владою і власниками засобів масової інформації , а відповідно і з журналістами, немає. Інформація, яка поширюється виконкомом міської ради, про події і заходи, про діяльність органів міського самоуправління досить часто, на його думку, подається викривленою, інтерпретується довільно і не завжди коректно. Це відбувається тому, вважає мер, що низка засобів масової інформації у висвітленні міського життя шукають лише проблеми і недоліки.

„У відсутності взаєморозуміння між співробітниками місцевого самоуправління і безпосередньо журналістами мені бачиться кілька причин, - зазначив Едуард Гурвіц. - Одна з головних – невміння керівників комунальних підприємств, служб і управлінь міськвиконкому працювати з журналістами і незнання ними головних положень Закону про інформацію. Інші роблять спробу перетворити одержання інформації у бюрократичну проблему, вимагають писати запити, надавати письмові підтвердження від редакції у необхідності згаданого матеріалу і таке інше. Ще далі йдуть керівники приватних підприємств і фірм, які, не ознайомившись із Законом, забороняють „на власній території” проводити зйомки чи збір інформації, перешкоджають праці журналістів і, як у згаданому вище випадку, поводять себе не коректно.

У зв’язку з цим вимушений нагадати всім, що в Україні на цілій її території діють лише Закони України. Що свобода слова є головним проявом демократії, і спроба закрити рукою об’єктив телекамери чи не надати журналісту необхідну йому інформацію – це спроба утримувати країну у стані інформаційного голоду”.

Далі одеський міський голова Едуард Гурвіц висловив думку, що „дотримання працівниками преси звичайних і зрозумілих вимог Етичного кодексу українського журналіста залишить позаду чимало непорозумінь, які виникають у практиці наших взаємин, а також буде сприяти відродженню тієї поваги, яку завжди відчували одесити до журналістів і журналістики...”

Ігор Столяров, Одеса, для „Детектор медіа”

Читайте також:

В Киеве напали на американскую журналистку

В Одесі скоїли напад на журналістку Ларису Ільїну

a href="http://detector.media/news/?id=24295">В Тбилиси избит ведущий телекомпании «202»

Мелитопольский чиновник применил силу к журналистке

Порнофильм превратился в боевик - в Грузии избита съёмочная группа НТВ

Капитан "Зенита" Владислав Радимов избил журналиста

В Москве избит польский журналист

На журналистку израильского ТВ напали поселенцы из Газы

Журналистку канала «КРТ» Лесю Чепурную в субботу избили в Киеве

Нападение на журналистов в Херсоне
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
695
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду