Для добровільної реєстрації електронних ЗМІ добровольців немає

16 Серпня 2005
968
16 Серпня 2005
13:09

Для добровільної реєстрації електронних ЗМІ добровольців немає

968
Для добровільної реєстрації електронних ЗМІ добровольців немає
15 серпня 2005 року відбувся круглий стіл за участю представників електронних ЗМІ та Інтернет-Асоціації України (ІнАУ) з приводу створення Міністерством охорони і зв'язку документу про реєстрацію електронних ЗМІ. Активними учасниками круглого столу були: Мішуренко Олена (директор ІнАУ), Гарбуз Вадим (член правління ІнАУ), Дрибас Максим (Інформаційне агентство „Форум регіонів”), Хмурно Євгеній (ИД „СофтПресс”), Павленко Юрій (НИАА Градиент), Шалайський Олексій (proUA), Рось Ольга (proit.com), Притула Олена („Українська правда”), Ігор Дядюра, Сухобок Сергій (Obkom), Савиной Борис та Каленков Олексій (Sky Vision) ін.

Керівництво ІнАу розглядає змінений 153 наказ міністра Червоненка (про реєстрацію всіх електронних ресурсів) у першу чергу, як ще один канал контролю за ЗМІ. Вважає, що із запровадженням такого документу в життя Інтернет припинить бути одним із основних джерел незалежної думки та інформації України.

На обговорення комітету були винесені такі питання:

1. Оцінка ситуації з реєстрацією електронних ресурсів

2. Обговорення плану спільних дій

3. Вироблення загальної стратегії захисту інтересів електронних ЗМІ.

Модератором виступив Валерій Пекар, який розпочав зустріч такими словами:

„Ми зібрали вас не для того щоб запропонувати вам якісь конкретні дії та проекти, а задля того, щоб ми власноруч, так би мовити, колективно розробили концепцію, план наших подальших дій.

На сьогодні ІнАУ – це досить потужна організація, котра має не лише могутній фінансовий потенціал, а й досить сильну юридичну платформу. Саме ці ресурси вам пропонує наша асоціація. Ми готові до співпраці, тому що бачимо проблемну ситуацію й прагне з вашою допомогою її якось розв'язати. І річ не лише в реєстрі, а в тому, що нас знову намагаються контролювати, підпорядкувати чиїмось інтересам”.
Олексій Шалайський висловив думку, що на сьогодні документ про реєстрацію це не так спроба можливості підпорядкувати електронні мас-медіа, скоріш спроба „відмивки грошей” самою ж владою. „ Нам відомо, - каже Олексій Шалайський, - що реєстрація є добровільною, тому поки туди ніхто й не збирається. Проте, кошти на фінансування реєстрації все ж таки йдуть. Ось і міркуйте тепер – куди вони йдуть”.

Учасники засідання зійшлися на тій думці, що цю постанову пана Червоненка про реєстрацію електронних ЗМІ потрібно повернути до першопочаткового варіанту, а саме до реєстрації електронної державної інформаційної бази даних. Документ, звичайно, не можна просто відмінити, тому просто потрібно його переробити.

„Більше аніж два місяці тому, - говорить пан Дядюра, - ми організували круглий стіл із представниками Міністерства з приводу повернення документу його першопочаткового вигляду. Державні електронні видання дійсно повинні мати певний реєстр, проте це не має стосуватися незалежних електронних мас-медіа. На цьому засіданні, представники влади погодилися з нашою аргументацією та запропонували нам власноруч розробити поправки та подати їм на розгляд. Що ми й зробили дуже в короткі строки. Проте, відповіді досі немає”. Результатом двогодинного обговорення стало рішення про створення певної коаліції електронних ЗМІ, котра проголосила своїм гаслом боротьбу за свободу слова і Інтернет сфери.

Було вирішено в найкоротший термін розробити документ, який би офіційно підтверджував створення певної коаліції. Головними пунктами цього документу мають стати наступні питання:

1. Розглядання Інтернету як гаранта свободи слова

2. Вирішення проблем 153 та 122 наказів – про реєстрацію електронних ЗМІ та прослуховування

3. Захист та взаємопідтримка електронних ресурсів

4. Технічна підтримка провайдерів тощо.

Валерій Пекар зазначив, що у цього об'єднання не буде певних керівників у обличчі окремих осіб: „Це буде колективне об'єднання, що буде працювати над вирішення проблем, пов'язаних з Інтернет-простором та служити гарантом захисту інформації”.

Документ буде оформлено та подано на розгляд для підписання всім бажаючим електронним інформаційним виданням найближчим часом.

Олена Рябець, „Детектор медіа”
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
968
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду