Свобода ЗМІ в Україні, про яку говорить Ющенко, є фікцією – польський аналітик
Польський експерт, глава правління Східно-Європейського демократичного центру Павло КАЗАНЕЦЬКИЙ не погоджується з думкою Президента України Віктора Ющенка, що в Україні ЗМІ стали вільними.
„Це неправда. В Україні в період між виборами засоби масової інформації стають незалежними, гарними та цікавими. Дуже приємно зараз дивитися телеканали Пінчука, 1+1, котрий робить навіть кращі новини за „революційний” 5 канал. Та під час виборів вони знову працюватимуть на своїх власників. Тому свобода, про котру говорить президент, насправді є фікцією”, переконаний Казанецький.
Він назвав кілька причин такої ситуації. „По перше, не були роздержавлені медіа, про що говорила колишня опозиція. Натомість, видно, що влада задоволена з факту контролювання та можливістю використання цих ЗМІ”, зазначив Казанецький.
На його переконання, більшість газет „у випадку приватизації збанкрутували би за перший же рік, просто проївши кошти виділені на реструктуризацію. Є дуже мало редакторів готових до вільної конкуренції”.
По друге, в Україну почали активно входити міжнародні медіа-концерни. Нещодавно норвежський концерн „Оркла” купив 50% вінницького концерну „Ріа”, котрий випускає 8 чи 9 регіональних газет. Вони планують запустити ще 10 нових щоденних видань в регіонах ближчим часом. „Однак, для них головна мета запуску цих проектів є отримання прибутку, а не створення добрих інформаційних продуктів. До речі, вже нині власники приватних регіональних газет, з якими доводилося працювати, зосереджуються на отриманні прибутку, а не на створеннці цікавих медійних проектів”, зазначив Казанецький.
„На жаль, не вистачає власників, котрі усвідомлюють необхідність якісного інформування через це ці видання не стають незалежними, а є виключно засобом заробітку грошей.
Російський капітал теж дуже активно заходить в Україну: через свої представницькі видання, але також через структури наближені до Януковича, що теж може дуже сильно вплинути на результати парламенських виборів. Таким чином, боюся, сьогодні неможливо говорити про незалежність медіа в Україні”, підсумував експерт.
IMI
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ