Свобода ЗМІ в Україні, про яку говорить Ющенко, є фікцією – польський аналітик

3 Серпня 2005
675
3 Серпня 2005
14:34

Свобода ЗМІ в Україні, про яку говорить Ющенко, є фікцією – польський аналітик

675
Свобода ЗМІ в Україні, про яку говорить Ющенко, є фікцією – польський аналітик
Польський експерт, глава правління Східно-Європейського демократичного центру Павло КАЗАНЕЦЬКИЙ не погоджується з думкою Президента України Віктора Ющенка, що в Україні ЗМІ стали вільними.

„Це неправда. В Україні в період між виборами засоби масової інформації стають незалежними, гарними та цікавими. Дуже приємно зараз дивитися телеканали Пінчука, 1+1, котрий робить навіть кращі новини за „революційний” 5 канал. Та під час виборів вони знову працюватимуть на своїх власників. Тому свобода, про котру говорить президент, насправді є фікцією”, переконаний Казанецький.

Він назвав кілька причин такої ситуації. „По перше, не були роздержавлені медіа, про що говорила колишня опозиція. Натомість, видно, що влада задоволена з факту контролювання та можливістю використання цих ЗМІ”, зазначив Казанецький.

На його переконання, більшість газет „у випадку приватизації збанкрутували би за перший же рік, просто проївши кошти виділені на реструктуризацію. Є дуже мало редакторів готових до вільної конкуренції”.

По друге, в Україну почали активно входити міжнародні медіа-концерни. Нещодавно норвежський концерн „Оркла” купив 50% вінницького концерну „Ріа”, котрий випускає 8 чи 9 регіональних газет. Вони планують запустити ще 10 нових щоденних видань в регіонах ближчим часом. „Однак, для них головна мета запуску цих проектів є отримання прибутку, а не створення добрих інформаційних продуктів. До речі, вже нині власники приватних регіональних газет, з якими доводилося працювати, зосереджуються на отриманні прибутку, а не на створеннці цікавих медійних проектів”, зазначив Казанецький.

„На жаль, не вистачає власників, котрі усвідомлюють необхідність якісного інформування через це ці видання не стають незалежними, а є виключно засобом заробітку грошей.

Російський капітал теж дуже активно заходить в Україну: через свої представницькі видання, але також через структури наближені до Януковича, що теж може дуже сильно вплинути на результати парламенських виборів. Таким чином, боюся, сьогодні неможливо говорити про незалежність медіа в Україні”, підсумував експерт.

IMI
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
675
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду