Полтавський медіа-клуб закликав до журналістської солідарності

15 Березня 2004
0
912
15 Березня 2004
17:56

Полтавський медіа-клуб закликав до журналістської солідарності

0
912
Полтавський медіа-клуб закликав до журналістської солідарності
Президент Полтавського обласного медіа-клубу Людмила Кучеренко, редактор всеукраїнського громадсько-політичного тижневика “Інформаційний бюлетень” Тамара Просяник і журналіст Василь Коряк зібрали сьогодні журналістів, аби привернути увагу громадськості до фактів тиску та переслідувань з боку місцевої влади і правоохоронних органів, що чиняться стосовно опозиційно налаштованих видань та незалежних журналістів.

“Протягом 4-х років немає можливості легально друкуватися видання “Інформаційний бюлетень”, - вчергове наголосила Тамара Просяник. “Видавці відмовляються друкувати газету без офіційного дозволу влади, але тільки на словах. Жодного разу ми не отримали офіційної відмови. Тож навіть подати в суд на когось із них ми не маємо ніякої можливості”. Тиск на газету та її редактора розпочався після оприлюднення текстів “плівок Мельниченка”, де згадувався, зокрема, і кременчуцький “Інформаційний бюлетень”. За останні роки видання було змушене суттєво зменшити кількість сторінок, скоротити редакцію. “Ми хочемо довести, що якби в Україні існувала журналістська солідарність, ми б не мали на сьогодні таких жахливих речей – закриття ЗМІ, замахів на життя та вбивств журналістів”, - сказала Тамара Просяник.

Засновник газет “Тихий жах” та “Кривда Лубенщини”, журналіст Василь Коряк розповів про серію замахів на нього, під час яких у журналіста стріляли "вовчою" картеччю, а в будинок, де проживає В.Коряк з родиною, невідомі кидали гранати та пляшки з “коктейлем Молотова”. Він пов'язує ці замахи зі своєю професійною діяльністю. Лубенські ж правоохоронці кваліфікують ці факти “як хуліганство”.

А після останнього нападу, коли журналіст зі зброєю в руках змушений був захищатися від нападників, він взагалі був притягнутий до кримінальної відповідальності нібито за незаконне зберігання набоїв. Говорячи про цю справу, Людмила Кучеренко закликала журналістів підтримати колегу: “Першого журналіста в Україні, який дав відсіч, який захистив себе та свою сім‘ю, тим самим захистивши і нас. Захистимо і своє право не бути вбитими й не бути посадженими – за патрони, за макову соломку, за образу прокурора й багато чого, що нам, журналістам, можуть приписати”.

Говорячи про смерть директора і власника полтавської ТРК “ЮТА” Георгія Чечика, який загинув третього березня в автомобільній катастрофі на трасі Полтава-Київ, Людмила Кучеренко, зокрема, повідомила про те, що ще 17 лютого вона мала розмову з Георгієм щодо ситуації навколо радіо "Свобода" і він сказав їй, що вирішив погодитися транслювати програми "Свободи". “І саме на 3 березня було призначено підписання угоди між радіостанцією “Полтава плюс” і радіо "Свобода" на трансляції передач. А вже після похорон Чечика ми зустрічалися з нашими спільними знайомими, які розповіли, що Георгій ще за два тижні до цього до них приїздив і сказав, що йому погрожують, і навіть сказали, що він до Києва не доїде. Георгій зранку їхав з Києва до Полтави, щоб взяти печатку і до обіду повернутися до Києва. Полтавські журналісти вважають, що це була досить дивна аварія. Я теж декілька разів їздила з Чечиком – він класний водій. І не міг він заснути. Я думаю, що коли він збирався рано їхати, то напередодні добре виспався. І дуже це схоже на те, що останнім часом ми чуємо про дію низькочастотного електромагнітного опромінювання 7 герц. Воно здатне вимикати свідомість людини і вимикати електронне начиння сучасних авто”, - розповіла керівник Полтавського медіа-клубу. За словами Людмили Кучеренко, 4 березня Георгій Чечик збирався оприлюднити відеоматеріали. Ще напередодні парламентських виборів 2002 року у полтавській пресі було надруковано інтерв‘ю з Г.Чечиком, в якому він, зокрема, сказав, що має “відеозаписи мера в непотрібному вигляді". Георгій Чечик нібито збирався передати ці матеріали на один з телеканалів, - повідомила Людмила Кучеренко.

Ігор Чайка, “Детектор медіа”
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
912
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду