Сьогодні суд продожив розгляд апеляійної скарги на рішення по справі ЗАТ “ТНК-Україна-Інвест” проти “Голосу України”
Нагдаємо, що газета “Голос України” подала апеляційну скаргу на рішення Дарницького суду Києва, згідно якого газета та журналіст Сергій Лавренюк мають відшкодувати загально біля півмільйона гривень немайнової шкоди ЗАТ “ТНК-Україна-Інвест” через публікацію серії статей – журналістського розслідуання С.Лавренюка – щодо обставин приватизації “Линосу”.
Вже на початку засідання преставники позивача заяили декілька клопотань. Вони вимагали перенсення засідання суду, мотивуючи це клопотання тим, що представники ТНК одночасно зайняті в іншому суовому процесі в Апеляційному суді. Іншим клопотанням представники ТНК заяили відвід судді Шиманському, оскільки, мовляв, на нього чинився тиск органами держвлади. Йдеться про заяви голови Комітету ВР з питань своборди слова М.Томенка та розгляд цього питання на засіданні Комітету. Суд зробив перерву у роботі до прийняття рішення з цього питання.
5 березня через ЗМІ ТНК повідомило про намір укласти мирову угоду з газетою. Факсом, після звернення юристів газети, угоду було надіслано до редакції. Згідно цього документу газеті пропонувалося в рахунок суми немайнової шкоди, визначеної судом, публікувати цілий рік щомісячно матеріали про ТНК на тему: виробничі досягення Лисичанського НПЗ, нові технології, нові види продукції, екологічні програми, виконання інвестиційних зобовязань ТНК, розвиток мереж заправок, нові підходи до до обслуговування клієнтів ПЕК і АЗС, що працюють під знаком товарів і послуг ТНК і под. При цьому ТНК визначила бажаний розмір публікацій – 5 тисяч знаків на місяць. Крім того, газеті пропонується один раз на місяць анонсувати ці матеріали на першій шпальті обсягом 1./16.
Предтавники ТНК вважають, що ці публікації без редагування обовязково мають виходити у у рубриках “Новини”, “Суспільство”, “Економіка”, “Політика”. Тобто йдеться про приховану рекламу. Єдина “поступка” авторів цієї мирової угоди – Сергій Лавренюка має перерахувати 1 грн. на рахунок ТНК.
Однак, таке розуміння журналістської праці не знайшло підтримки у представників газети. Тим паче, що мирова угод а вимагає від них визнання претензій позивачів у повному обсязі. А саме це є предметом оскарження у Апеляційному суді.
Інф. “Детектор медіа”
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ