У формуванні новинної картини стійко переважає одноманітність - результати контент-аналізу новин провідних каналів українського ТБ

9 Березня 2004
0
613
9 Березня 2004
14:04

У формуванні новинної картини стійко переважає одноманітність - результати контент-аналізу новин провідних каналів українського ТБ

0
613
У формуванні новинної картини стійко переважає одноманітність - результати контент-аналізу новин провідних каналів українського ТБ
9 березня в приміщенні Медіа-центру „Кандидат” МГО „Інтерньюз-Україна” відбулась чергова прес-конференція за підсумками контент-аналізу програм новин провідних каналів українського телебачення за грудень 2003 р., що здійснюється Академією української преси в рамках проекту „Моніторинг контенту теленовин центральних телекомпаній“ за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

За повідомленням керівника проекту - доктора соціологічних наук , провідного наукового співробітника Інституту соціології НАН України Наталії Костенко та експерта проекту – професора, доктора соціологічних наук, завідувача відділом Інституту соціології НАН України Сергія Макєєва результати моніторингу новинних програм провідних українських телеканалів за період з 2-го по 7-е лютого свідчать про збереження й посилення тенденцій політичного мовлення, які окреслилися наприкінці 2003 року.

У формуванні новинної картини стійко переважає не тільки подієва одноманітність, але й також однозначність інтерпретацій та стверджувальний контекст, що характерно для більшості каналів. Проблемні події витискуються на периферію уваги. Центруючими суб‘єктами, які організують область актуальних подій в новинах більшості каналів, виступають ключові фігури вищої виконавчої влади, в результаті чого їхня присутність фіксується в самих різних сегментах політичного поля.

Тенденції, що уніфікують, характерні й для представлення в новинах парламентських структур, де безумовним позитивним лідером уваги стає досить монолітна більшість, якої протиставляються окремі та розрізнені політичні ідентичності опозиційних партій та фракцій.

Увага до опозиції залишається фрагментарною, підвищується в залежності від ситуації, однак надання її представникам ефіру в новинах підпорядковано правилу економії, що склалося: вони отримують його в 2-4 рази менше, ніж представники більшості й держапарату.

Наявність загального епіцентру уваги каналів у вигляді подій та суб‘єктів рівня центральної влади звужує варіабельність інформаційних образів політичного поля, які транслюються різними канали. Притаманні каналам особливості стилів політичного віщання незначним чином коректують домінуючу модель.

На прес-конференції були також присутні та виступили: Президент Академії української преси, професор, доктор філологічних наук Валерій Іванов і голова громадського комітету “Рівність можливостей”, заступник директора Інституту журналістики Олександр Чекмишев.

Інф. "Детектор медіа"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
613
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду