Представники ПАРЄ критикують процедуру проведення політреформи в Україні

20 Січня 2004
623
20 Січня 2004
15:43

Представники ПАРЄ критикують процедуру проведення політреформи в Україні

623
Представники ПАРЄ критикують процедуру проведення політреформи в Україні
Конституцію можна змінювати, але конституційним шляхом, наполягають представники моніторингового комітету ПАРЄ.

"Чотири роки тому почато обговорення ідеї внесення змін до Конституції України, і ще тоді було чітко підкреслено: коли Україна змінюватиме Конституцію неконституційним шляхом, то Рада Європи ставитиметься до цього серйозно", – зауважила сьогодні на прес-конференції член моніторингового комітету ПАРЄ Ханне Северинсен. Щоправда, тональність промов доповідачок по Україні, очевидно, після численних зустрічей із представниками влади та опозиції, що відбулися протягом останнього їхнього візиту до України, значно пом'якшала. Ханне Северинсен уникала оцінок ситуації, що виникла під час обговорення проектів політичної реформи у парламенті, як "конституційної кризи".

"Я вважаю, що нам не треба говорити про кризу, а слід говорити про проблеми процедури внесення змін до Конституції України", – зауважила вона. Саме спосіб, у який більшість намагається протиснути політреформу, зокрема події 24 грудня у парламенті, проведення політреформи напередодні виборів тощо викликали найбільше критичних зауважень.

На її переконання, і опозиції і більшості треба врешті почати постатейне обговорення кожної правки до Конституції. Проте Ханне Севринсен зауважила, що за результатами їхнього звіту ПАРЄ вирішуватиме, чи виносити "українське питання" на лютневу сесію Асамблеї. І все ж, на її переконання, "слухання в ПАРЄ, можливо, допоможуть зрозуміти, що в їх інтересах намагатися знайти компроміс і уникнути ситуації, за якої парламентська система була б дискредитована".

Інф. "Детектор медіа"

Від редакції: Учора Ханне Северинсен стала гостем програми "Час", що виходить у прямому ефірі на "5 каналі". Подаємо розшифровку телеінтерв’ю за "Оглядом телеефіру".
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
623
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду