Рекламісти теж проти Закону „Про захист суспільної моралі”

2 Грудня 2003
858
2 Грудня 2003
17:32

Рекламісти теж проти Закону „Про захист суспільної моралі”

858
Рекламісти теж проти Закону „Про захист суспільної моралі”
Сьогодні Асоціація мережевих телерадіомовників України, Всеукраїнська рекламна коаліція та Асоціація зовнішньої реклами України обговорювали закон "Про захист суспільної моралі", прийнятий у третьому читанні. Власне, представники рекламної галузі зауважили, що саме права рекламістів цей закон не зачіпає. Але вони вирішили підтримати телевізійників, яких закон, у разі його підписання Президентом, змусить до подвійного ліцензування. Катерина Котенко, виконавчий директор АМТРУ, зауважила, що прийняття закону "Про захист суспільної моралі" не має жодного стосунку до захисту моралі. "Цим законом вводиться цензура, яка в нашій країні заборонена Конституцією," – наголосила пані Котенко. Цікаво, що згідно з законом обіг продукції еротичного та сексуального характеру підлягає додатковому ліцензуванню. А для цього буде створено новий ліцензійний орган – Національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі.

Виконавчий директор Всеукраїнської рекламної коаліції Максим Лазебник вважає, що неможливо створити орган, який би прописав, що є моральним і етичним.

"Я припускаю, що можливо створити компанію, яка б надавала консультаційні послуги. Якщо, наприклад, у особи, яка створила певну рекламну продукцію, є побоювання щодо моральності цієї продукції, вона може звернутися по консультацію. І отримати експертний висновок. Але мораль неможливо врегулювати таким чином" — зазначив Максим Лазебник.

Взагалі, прийняття цього закону всі присутні назвали популізмом.

Артем Біденко, виконавчий директор Асоціації зовнішньої реклами України, натякнув на якісь особисті релігійні переконання та сімейні проблеми автора закону, народного депутата Леоніда Черновецького, які, начебто, спонукали його до написання цього закону. Але така позиція не була підтримана. Мабуть, учасникам обговорення видалося неетичним і неморальним обговорювати такі речі.

Інформація "Детектор медіа"
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
858
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду