ВР вимагає відповіді, чи продовжується переслідування журналістів і ЗМІ за нібито здійснений ними "незаконний вплив" на Президента

14 Травня 2003
602
14 Травня 2003
12:24

ВР вимагає відповіді, чи продовжується переслідування журналістів і ЗМІ за нібито здійснений ними "незаконний вплив" на Президента

602
ВР вимагає відповіді, чи продовжується переслідування журналістів і ЗМІ за нібито здійснений ними "незаконний вплив" на Президента
Верховна Рада України 171 голосами "за" підтримала депутатський запит народного депутата України, голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Миколи Томенка щодо оприлюднення Генеральною прокуратурою України інформації про порушення та ведення слідчих дій у кримінальній справі за фактом публікації у засобах масової інформації критичних матеріалів на адресу Президента України.

У запиті зазначено, що в рамках слідства у кримінальній справі №49-1120, порушеній за фактом публікації у засобах масової інформації, брошурах та інших виданнях матеріалів, які спрямовані нібито на незаконний вплив на Президента України з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків, за дорученням Генеральної прокуратури працівники прокуратури на місцях здійснюють слідчі дії, зокрема, проводять допити, виїмки, у т.ч. окремих тиражів друкованих ЗМІ, тощо.

Так, згідно з повідомленнями низки інформаційних агенств, в квітні цього року службовими особами Генеральної прокуратури України було допитано ряд представників регіональних засобів масової інформації. Зокрема, було допитано Станіслава Власюка, виконавчого редактора газети черкаського обкому КПУ “Черкаська правда” з приводу публікації, яка висвітлювала 8-й з’їзд Всеукраїнського союзу робітників у якій було наведено фрагмент виступу делегата від Харкова Т.В.Тищенка. Як речовий доказ у справі службовими особами прокуратури було вилучено примірник газети з цією публікацією.

31 березня 2003 року прокуратурою Черкаської області було допитано редактора газети “Антенна” В. Воротника та, крім того, була зроблена виїмка екземплярів цієї газети за листопад-грудень 2002 року.

6 травня цього року співробітники Дніпропетровської міської прокуратури провели виїмку трьох тиражів газети "ЛИЦА" зі статтями Т.Коробової. Днем раніше був також проведений допит головного редактора згаданого видання О.Гарагуц.

Як зазначено у запиті, 24 квітня цього року Президент України Л.Кучма публічно заявив, що він особисто "попросив" Генерального Прокурора припинити згадану кримінальну справу.

У депутатському запиті Микола Томенко наголосив, що "будь-які опубліковані матеріали, що носять критичний характер та не містять фактичних даних, констатують загальновідому суспільно-значиму інформацію є оціночними судженнями журналіста, які не можуть викликати доведення їх правдивості. Проведення таких слідчих дій є грубим порушенням конституційних прав людини та містять у собі ознаки злочину, передбаченого статтею 171 Кримінального кодексу України".

У зв’язку з цим Микола Томенко попросив Генерального прокурора надати документальні відповіді на наступні запитання:

"1. Чи дійсно Генеральною прокуратурою України були порушені кримінальні справи за статтею 344 Кримінального кодексу України за фактом публікації у засобах масової інформації, брошурах та інших виданнях матеріалів, спрямованих на незаконний вплив на Президента України? Якщо були, то скільки справ було порушено і коли? Чи встановлено по цих справах особи підозрюваних, обвинувачених?

2. Чи з часу прохання Президента України про закриття відповідних справ ці справи були закриті?

3. Чи продовжують органи прокуратури провадити процесуальні дії щодо відповідних засобів масової інформації, журналістів?"

За інф. Громадської Ради
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
602
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду