Гроші Берлусконі будуть у законі?
Поки прем’єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі зчиняє скандали в Європарламенті, вітчизняний Сенат готує для нього приємну новину
Цього разу йдеться не про недоторканність для звинувачуваного у підкупі суддів голови уряду, а про гарантії нових прибутків його медіа-імперії.
Згідно з розглядуваними у Сенаті змінами до законодавства, одній телекомпанії може бути дозволено покривати 20% ринку телереклами, який в Італії оцінюють у 25 мільярдів євро. Для Берлусконі, котрий тим чи іншим чином контролює майже 90% телебачення країни, це неабиякий куш. Телевізійна група Mediaset, у якій Берлусконі належить 48,6% акцій, у разі ухвалення нових поправок до закону отримає можливість набагато вільніше поводитися з рекламою. Наприклад, минулого року телеведучим було заборонено особисто рекламувати ті чи інші товари й послуги в ефірі своїх програм. (Підрахунки показали, що час реклами значно перевищував відведені законом 18 хвилин на годину). Тепер цю заборону пропонують скасувати.
Опонентів у обговорюваної Сенатом нової редакції закону достатньо. Це й ліва опозиція, речник якої Антонело Фаломі заявив, що «ухвалення такого рішення принесе Mediaset сотні мільярдів євро». І федерація видавців газет, президент якої Лука Кордеро ді Монтеземоло стурбований тим, що ухвалення цих змін призведе до ще більш нерівномірного розподілу прибутків від реклами. Сама телегрупа Mediaset запевняє усіх і кожного, що нова редакція закону не принесе їй жодного євро.
У тому, що італійському телебаченню загалом потрібні зміни, переконана значна частина італійців. Наприклад, у день нещодавньої сутички між Сильвіо Берлусконі й депутатом Європарламенту від Німеччини, у головному випуску вечірніх новин державного мовника Rai про цей інцидент не було сказано ані слова. Втім, складно буде вдіяти щось зі стилем управління медіа-імперією Берлусконі, яка складається, зокрема, з чотирьох супутникових каналів (Canale 5, Italia 1, Retequattro, La7), рекламного холдінгу Publitalia, видавничого дому Mondadori, який контролює 30% італійського книжкового ринку й володіє понад 50 магазинами, телекомунікаційної компанії Albacom. До того ж, сьогодні Італія головує в Європейському Союзі й будь-які скандали довкола медіа діяльності її прем’єра будуть не на користь іміджу країни. Втім, як і збереження status quo.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
для «Детектор медіа»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ