Лео Кірх більше не медіа-магнат
Так і не ставши прибутковою, группа компаній німецького медіа-магната Лео Кірха поступово віддає свої підрозділи на поталу кредиторам. Минулого тижня в Німеччині було оголошено банкрутом компанію платного телебачення Кірха (KirchPayTV).
Сам 75-річний засновник імперії усунутий від контролю за компаніями і таким чином не може вважатися медіа-магнатом. Зараз його головне заняття – разом з юристами і кредиторами знайти способи реструктуризувати борги компанії “Про зібен сат 1”, оператора чотирьох телевізійних станцій.
В ослабленні й загибелі національної медіа-імперії Кірха були зацікавлені його безпосередні конкуренти з-за кордону, які свого часу придбали частки акцій в німецьких медіа, і згодом зіграли ключову роль в розвалі гордовитої імперії. Керівник “Прем”єр” Георг Кофлер визнає, що банкрутство каналу стало невідворотним, адже кредитори і такі закордонні інвестори, як “Бі-скай-бі” американця Руперта Мердока, спільно відмовилися зробити рятівні фінансові вливання, щоб німецька медіа-імперія не вмерла. Канал “Прем”єр” впродовж довгого часу терпів страшенні збитки щодня – 2 мільйона євро. А тільки минулого року заборгував 989 мільйонів. На додачу Мердок вимагає від Кірха відшкодувати 1,7 мільярда євро, які він заплатив за 22% компанії платного телебачення, але німцю ніде взяти такі гроші. Повернути свої кошти хоче ще один американський інвестор “Кепітал рісерч”, холдинги Саудівської Аравії та банки братів Лахман. З огляду на це в Німеччині все більше схиляються до думки, що багатющий американський медіа-магнат Руперт Мердок навмисне поставив на коліна амбіційного Лео Кірха, щоб згодом заволодіти телевізійним ринком Німеччини.
Тепер Кофлер каже, що процедура банкрутства – єдиний розумний вихід для його каналу, який слід реорганізувати, скоротити і перезапустити. Цікава деталь – ніхто досі не називає остаточну цифру заборгованостей компанії платного телебачення. Але ходять чутки про реальне звільнення половини з 2400 співробітників до кінця року.
Фінансові аналітики вважають, що Лео Кірх ризикнув створити потужний платний телеканал на, як не дивно, дуже вузькому німецькому медіа-ринку. Німці віддають у податках 16 євро щомісяця на підтримку публічного телебачення, яке транслює для них 30 різноманітних телеканалів. Німецьке населення хоч і заможне, але виявилося не готовим платити за інший телесервіс.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ