
Журналісти збирають підписи проти встановлення скла у ложі преси Верховної Ради
Журналісти збирають підписи проти встановлення скла у ложі преси Верховної Ради


Парламентські журналісти почали збирати підписи під відкритим листом до голови Верховної Ради України Володимира Рибака з проханням не відгороджувати склом балкон Верховної Ради, де працюють журналісти. Про це «Детектор медіа» повідомили ряд кореспондентів різних українських ЗМІ, що працюють у парламенті.
Наразі лист зареєстровано в Апараті Верховної Ради.
Звертаючись до Володимира Рибака, парламентські журналісти наголошують, що встановлення скла у ложі преси буде заважати роботі медівників - особливо відеооператорів та фотографів.
Також у листі журналісти запропонували голові ВР замість встановлення скла провести роз'яснювальну роботу серед депутатів, щоб ті проводили інструктаж зі своїми фотографами, які також працюють у ложі преси парламенту. Така вимога журналістів викликана результатами їх розслідування останнього резонансного інциденту, після якого нардепи-регіонали почали вимагати відгородити пресу від парламентарів. Журналісти, за їх словами, з'ясували, що аксесуар, який впав з ложі преси 19 листопада на місця, де зазвичай сидять народні депутати фракцій Партії регіонів та Компартії, належить фотографу Партії регіонів.
Наразі відкритий лист до Володимира Рибака підписали 55 журналістів, серед них: Ольга Кошеленко («1+1»), Ольга Сніцарчук (5 канал), Оксана Котова (Новий канал), Ольга Червакова, («Інтер»), Максим Левін (lb.ua), Віталій Лазебник, («Взгляд»), Влад Содель («Коммерсант Украина»).
Поставити свій підпис під відкритим листом можна тут.
Далі «Детектор медіа» подає повний текст листа журналістів:
Голові Верховно Ради України
Рибаку В.В.
журналістів, акредитованих в
Верховній Раді України
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
Шановний Володимире Васильовичу!
Ми, журналісти українських ЗМІ, стурбовані Вашими намірами відгородити ложу преси від депутатів, що пролунали на пленарному засіданні 19 листопада. Ми, так само, як і Ви, не поділяємо екстремістських проявів (викидання листівок в сесійну залу тощо), для яких подекуди використовують ложу преси деякі соратники політиків. Але ми запевняємо Вас - ми не маємо і ніколи не мали до таких дій жодного стосунку. Наша мета в Верховній Раді - професійно і якісно висвітлювати роботу українського законодавчого органу, і намір обмежити можливості такого висвітлення ми розцінюємо насамперед як неповагу до наших глядачів і читачів, українських виборців, та дикунство, яке не має нічого спільного з задекларованими українською владою принципами демократії.
Багато хто з нас працює в українському парламенті більше 10 років, і ми не пам'ятаємо, щоб ані за цей час, ані за всю новітню історію українського парламентаризму з вини журналістів стався хоч один інцидент в Верховній Раді.
Ми ще раз наголошуємо, що такий крок унеможливить якісне висвітлення журналістами роботи ВРУ. Він створить додаткові незручності для наших колег з телебачення, оскільки через скло вони не матимуть можливості зняти якісний відеоряд через природню здатність скла відображати на своїй поверхні бліки люстр та освітлювальних приладів, що знаходяться поруч. З цієї ж причини це обмежить можливість користуватися фотоспалахами для наших колег-фотографів.
Ми не менше Вас стурбовані інцидентом, який стався у вівторок, 19 листопада, коли під час вечірнього засідання ВРУ із ложі преси до сесійної зали впав аксесуар від фотоапарата. Але як нам вдалося з'ясувати, фотоапарат належав не журналістові, а людині, яка представилась фотографом Партії регіонів.
Отже, ми закликаємо Вас замість впровадження ідей, що перешкоджають нашій роботі, зосередитись на якісній організації діяльності народних депутатів. Зокрема, просимо Вас провести роз'яснювальну роботу серед своїх колег-депутатів, які посилають до ложі преси фотографів, та пояснити їм, що у разі, якщо вони доправляють до ложі преси своїх співробітників, вони мають провести з ними відповідний інструктаж, а також нести за їхню діяльність повну відповідальність. Сподіваємось, Вам вистачить витримки і аргументів, аби заспокоїти Ваших колег, і продовжувати нормальну співпрацю представниками медіа».
Нагадаємо, Володимир Рибак пообіцяв відгородити склом балкон у Верховній Раді, де перебувають журналісти. Така ініціатива у голови ВР виникла після того, як 19 листопада з ложі преси парламенту на голови присутніх у залі засідань народних депутатів полетіли листівки. На них були фотографії екс-прем'єра Юлії Тимошенко і напис «Юлі - волю!», підпис - «Андрій Лозовий. Радикальна партія Олега Ляшка». Після цього народні депутати з фракції Партії регіонів зажадали від керівництва парламенту забезпечити їм нормальну роботу. Депутати Партії регіонів стверджують, що з ложі преси на них можуть впасти будь-які предмети.
«Детектор медіа»
1. Лигачова Наталія Львівна
2. Данькова Наталія
3. Сергій Харченко("Вести")
4. Мула Володимир (керівник інтернет-видання "ТелеПростір")
5. Овіннікова Тетяна Сергіївна
6. Остапа Світлана, "Детектор медіа"
7. Понамарчук Дмитро
8. Гаянський Геннадій Григорович "Мобільні новини"
9. Бессмертный Дмитрий Владимирович
10. Дмитрий Владимирович Кремень Движение Сопротивление
11. Протасов Юрій Андрійович
12. Паутов Володимир Володимирович телеоператор т.к. Интер
13. Гарач Наталія Ростиславівна, прес-аташе
14. Коник Валерій Олександрович
15. Хилюк Димитро Васильович, інформагенція News24UA
16. Орихівський Микола Володимирович
