Якими були теленовини напередодні виборів. Моніторинг АУП

Якими були теленовини напередодні виборів. Моніторинг АУП

27 Травня 2014
9398
27 Травня 2014
13:00

Якими були теленовини напередодні виборів. Моніторинг АУП

9398
У травні увага до кандидатів у президенти залишалася на низькому рівні: в чотири рази нижчою, ніж перед виборами 2010 року. Дотримання стандартів у цьому місяці порівняно з квітнем знизилося: лише 12% новинних повідомлень були з кількома точками зору. Увага до представників влади у 2,3 рази більша за увагу до опозиції
Якими були теленовини напередодні виборів. Моніторинг АУП
Якими були теленовини напередодні виборів. Моніторинг АУП

У травні увага до кандидатів у президенти залишалася на низькому рівні: в чотири рази нижчою, ніж перед виборами 2010 року. Дотримання стандартів у цьому місяці порівняно з квітнем знизилося: лише 12% новинних повідомлень були з кількома точками зору. Увага до представників влади у 2,3 рази більша за увагу до опозиції.

Академія української преси представила результати моніторингу новин за 12-17 травня. Дослідження здійснювалося за участі вчених Інституту соціології НАН України методом контент-аналізу новин прайм-тайму восьми провідних українських телеканалів: «Інтера», «1+1», Нового каналу, «України», СТБ, ICTV, Першого національного й TВi.

 

Протягом другого тижня травня 59% повідомлень новинних програм стосувалися політичних подій в Україні (у квітні 63%, у лютому 39%,). Найбільше їх на Новому каналі - 70%, найменше - на «Інтері» - 46%. Найбільшу увагу новинні випуски приділили  подіям на сході, АТО в Донецькій області, діяльності кандидатів у президенти.

 

Загалом увага до виборів президента становить 18% - це вищий показник, аніж у квітні (13%). Однак увага до самих кандидатів низька. Найчастіше згадували Петра Симоненка, Петра Порошенка та Юлію Тимошенко - по 4%, що в 4 рази менше, ніж увага до кандидатів у листопаді 2009 року (тоді увага до окремих кандидатів досягала 16‒18%).

 

 

Високу увагу до Симоненка можна пояснити тим, що саме на цьому тижні він заявив, що знімає свою кандидатуру з виборів.

 

Переважно сумнівно й негативно оцінювалися Петро Симоненко (35%), Анатолій Гриценко (13%), Юлія Тимошенко (12%).

 

 

У новинних повідомленнях про вибори зафіксовано новий показник - згадування про легітимність виборів.

 

 

Якщо вибори є головною темою, то в 6% випадків ідеться про легітимність виборів, а в 1% - про нелегітимність (у 97% випадків про легітимність не згадується). Якщо вибори є додатковою темою, то в 10% повідомлень ідеться про легітимність, у 4% - про нелегітимність, у 3% повідомлень про те й інше.

 

Моніторинг АУП у травні засвідчує суттєве зниження стандартів подання новин порівняно з квітнем. Так, лише 12% повідомлень у цілому були з декількома точками зору (у квітні 21%, у лютому 15%). Це один із найнижчих показників за всі роки спостереження. Найбільше їх на «Інтері» (18%, у квітні 29%), СТБ та «1+1» - по 17%. Переважно неоднозначно оцінювалися «референдуми» на сході, ініціатива про заборону КПУ та Всеукраїнський круглий стіл.

 

 

При цьому залишається тенденція негативного чи конфліктного контексту. 62% повідомлень супроводжувалися конфліктним та негативним контекстом (у квітні 65%, у лютому 48%). Найбільший він на «1+1» - 67% (у квітні на СТБ - 67%).

 

 

Серед політичних гравців лідерами уваги новинних програм травня є так звана Донецька народна республіка - увага до неї виявилася навіть більшою, ніж до «Нової влади» - 11%. «Нова влада» і Партія регіонів - по 6%.

 

 

У лідерів уваги спостерігається баланс позитивних і негативних згадувань, проте частіше такі оцінки адресуються ДНР - 6% та 7% відповідно.

 

Серед політичних персон найбільшу увагу новинні програми приділили Олександрові Турчинову - 8% та Арсенію Яценюку - 6%. У сумнівно-негативному контексті найчастіше повідомлялося про Олега Царьова (92%), Віктора Януковича (67%) та Валерія Болотова (56%).

 

 

Серед політичних персон найбільша частка синхрону в Олександра Турчинова (8%), Андрія Магери (7%) та Арсенія Яценюка (6%).

 

 

Моніторинг засвідчив, що 23% синхрону в новинах - це пряма мова в ефірі членів фракції та партії ВО «Батьківщина». 18% - представників Партії регіонів, 5% синхрону належить представникам антимайдану/ федералістам.

 

У цілому частка синхрону представників влади у 2,3 рази більша за частку синхрону опозиції - 48% проти 21% (у квітні в 2,6 рази більша - 55% проти 21%, у лютому в 1,6 рази, у грудні минулого року ‒ в 3,1 раза).

 

Розподіл синхрону за партіями на різних телеканалах виглядає таким чином:

 

 

Серед кандидатів у президенти найбільша частка синхрону в Петра Порошенка - 20%, Дмитра Яроша ‒ 17%, Петра Симоненка ‒ 14%, Юлії Тимошенко - 14%.

 

 

Ця частка синхрону значно менша, ніж була в кандидатів перед виборами 2010 року.

 

 

Щодо рейтингу уваги, то в цілому увага до представників влади, як і синхрон, у 2,3 рази більша за увагу до опозиції - 44% проти 19%. 

 

Рейтинг уваги по телеканалах:

 

 

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
9398
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду