Томенко запропонував ГПУ допитати Льовочкіна, Чмиря та Арбузова щодо цензури у державних і комунальних ЗМІ

8 Квітня 2014
10018
8 Квітня 2014
12:12

Томенко запропонував ГПУ допитати Льовочкіна, Чмиря та Арбузова щодо цензури у державних і комунальних ЗМІ

10018
Томенко запропонував ГПУ допитати Льовочкіна, Чмиря та Арбузова щодо цензури у державних і комунальних ЗМІ

Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко переконаний, що на всіх державних та комунальних телеканалах України (і на Першому національному в тому числі) за часів президентства Віктора Януковича мала місце цензура, тобто втручання посадових осіб, органів державної влади у зміст інформаційної політики загалом та новинної політики зокрема. Тому він запропонував ГПУ допитати, як мінімум, колишніх главу Адміністрації президента Сергія Льовочкіна, заступника глави АП Юрія Чмиря та першого віце-прем'єра Сергія Арбузова. Про це йдеться на сайті Миколи Томенка.

 

Народний депутат Микола Томенко зазначив, що він давав свідчення в Генеральній прокуратурі у справі щодо конфлікту, що мав місце на Першому національному каналі.

 

Нагадаємо, 18 березня група членів ВО «Свобода», не задоволених редакційною політикою Першого національного телеканалу (зокрема, народні депутати Ігор Мірошниченко, Андрій Іллєнко і Богдан Бенюк), силою змусили т.в.о. генерального директора Олександра Пантелеймонова написати заяву про звільнення. Силовий тиск на керівника НТКУ засудили політики, журналісти, медійні спілки та міжнародні організації. Генпрокуратура розпочала розслідування за ч. 1 ст. 171 (умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та ч. 2 ст. 296 (хуліганство, вчинене групою осіб) Кримінального кодексу України, але крім того доручила Національній раді з питань телебачення і радіомовлення та Службі безпеки України негайно провести перевірку на предмет порушення чинного законодавства з реалізації національної інформаційної політики у попередніх діях керівництва НТКУ.

 

Микола Томенко сказав, що не може розголошувати деталі та хід допиту. Водночас, якщо казати узагальнено, то він висловив переконання, що на Першому була цензура

 

Для прикладу він нагадав, що Комітет з питань свободи слова свого часу звертав увагу на те, як під час акцій протесту була запропонована модель розміщення однієї програми одразу на трьох каналах - Першому національному, каналі «Рада» та каналі Business. «Враховуючи те, що багато медіаекспертів неодноразово вказували, що канал Business пов'язаний з Сергієм Арбузовим, ставало очевидно, що не журналісти, а уповноважені тодішньою владою особи підбирали теми та учасників ефірів, що підтверджувалося змістом цих програм. Тобто, вони діяли, фактично, запроваджуючи цензуру, і таким чином порушували чинне законодавство України», - зазначив Томенко.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
10018
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду