Уперше в історії Табачник зробив офіційну газету для вчителів недоступною в інтернеті – Томенко
Міністр освіти Дмитро Табачник зробив газету для вчителів недоступною в інтернет-версії. Про це зазначив на своєму офіційному сайті голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко.
Народний депутат повідомив, що звертатиметься до генерального прокурора України та в.о. прем'єр-міністра України з вимогою розібратися у ситуації, коли освітяни змушені купувати офіційну газету Міносвіти, яка, за його переконанням, мусить бути відкритою і доступною для будь-якого вчителя чи викладача.
За словами Миколи Томенка, у серпні 2013 року був виданий наказ МОН № 1081, згідно з яким щотижневій газеті «Освіта України» надавався статус офіційного друкованого видання Міністерства освіти і науки України.
Зроблено це було нібито з метою «удосконалення організації роботи щодо реалізації принципу відкритості та гласності, забезпечення потреб навчальних закладів усіх типів, рівнів акредитації та форм власності, інформації про присудження наукових ступенів та вчених звань, а також актуальних новин, аналітичних матеріалів тощо».
«Проте на сьогодні дане офіційне друковане видання для вчителів, викладачів та інших освітян стало майже недоступним. По-перше, тижневик "Освіта України" не продається у газетних кіосках. По-друге, це видання досі не має власної електронної версії в інтернеті.
Виявляється, "Освіту України" можна знайти в електронній бібліотеці друкованої періодики Presspoint.ua. Проте, у вільному доступі - лише перші 3 шпальти цього видання. А (мовою оригіналу) "Страницы 4-16 закрыты для чтения. Для получения полного доступа к данному номеру, Вам необходимо его оплатить"», - зазначає Томенко.
Передплата коштує: на місяць - 51,84 грн, три місяці - 155,52 грн, шість місяців - 311,04 грн. «Тобто, рік передплати офіційного друкованого видання МОН обійдеться освітянам на рівні гламурного глянцю - 622 грн!», - обурюється політик.
Згідно з даними статистики в Україні нараховується близько 20 тисяч загальноосвітніх шкіл, 803 вищих навчальних заклади і понад 16 тисяч дошкільних установ.
«Отже, межа заробітчанства і цинізму в міносвіти, очолюваним Дмитром Табачником, сягнула небаченої раніше міри. Адже освітяни зі своїми мізерними зарплатами, щоб дізнатися інформацію про основні тенденції освітнього і виховного процесу в країні та за кордоном, про нормативні документи чи новини в галузі освіти і науки, змушені передплачувати офіційне друковане видання міністерства, яке в наш час комп'ютеризації та інформатизації суспільства навіть не спромоглося створити електронну версію цієї газети», - зауважує Микола Томенко.
«Детектор медіа»