Уперше в історії Табачник зробив офіційну газету для вчителів недоступною в інтернеті – Томенко

Уперше в історії Табачник зробив офіційну газету для вчителів недоступною в інтернеті – Томенко

13 Лютого 2014
8613
13 Лютого 2014
10:48

Уперше в історії Табачник зробив офіційну газету для вчителів недоступною в інтернеті – Томенко

8613
Уперше в історії Табачник зробив офіційну газету для вчителів недоступною в інтернеті – Томенко
Уперше в історії Табачник зробив офіційну газету для вчителів недоступною в інтернеті – Томенко

Міністр освіти Дмитро Табачник зробив газету для вчителів недоступною в інтернет-версії. Про це зазначив на своєму офіційному сайті голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко.

 

Народний депутат повідомив, що звертатиметься до генерального прокурора України та в.о. прем'єр-міністра України з вимогою розібратися у ситуації, коли освітяни змушені купувати офіційну газету Міносвіти, яка, за його переконанням, мусить бути відкритою і доступною для будь-якого вчителя чи викладача.

 

За словами Миколи Томенка, у серпні 2013 року був виданий наказ МОН № 1081, згідно з яким щотижневій газеті «Освіта України» надавався статус офіційного друкованого видання Міністерства освіти і науки України.

 

Зроблено це було нібито з метою «удосконалення організації роботи щодо реалізації принципу відкритості та гласності, забезпечення потреб навчальних закладів усіх типів, рівнів акредитації та форм власності, інформації про присудження наукових ступенів та вчених звань, а також актуальних новин, аналітичних матеріалів тощо».

 

«Проте на сьогодні дане офіційне друковане видання для вчителів, викладачів та інших освітян стало майже недоступним. По-перше, тижневик "Освіта України" не продається у газетних кіосках. По-друге, це видання досі не має власної електронної версії в інтернеті.

 

Виявляється, "Освіту України" можна знайти в електронній бібліотеці друкованої періодики Presspoint.ua. Проте, у вільному доступі - лише перші 3 шпальти цього видання. А (мовою оригіналу) "Страницы 4-16 закрыты для чтения. Для получения полного доступа к данному номеру, Вам необходимо его оплатить"», - зазначає Томенко.

 


 

 

Передплата коштує: на місяць - 51,84 грн, три місяці - 155,52 грн, шість місяців - 311,04 грн. «Тобто, рік передплати офіційного друкованого видання МОН обійдеться освітянам на рівні гламурного глянцю - 622 грн!», - обурюється політик. 

 

Згідно з даними статистики в Україні нараховується близько 20 тисяч загальноосвітніх шкіл, 803 вищих навчальних заклади і понад 16 тисяч дошкільних установ.

 

«Отже, межа заробітчанства і цинізму в міносвіти, очолюваним Дмитром Табачником, сягнула небаченої раніше міри. Адже освітяни зі своїми мізерними зарплатами, щоб дізнатися інформацію про основні тенденції освітнього і виховного процесу в країні та за кордоном, про нормативні документи чи новини в галузі освіти і науки, змушені передплачувати офіційне друковане видання міністерства, яке в наш час комп'ютеризації та інформатизації суспільства навіть не спромоглося створити електронну версію цієї газети», - зауважує Микола Томенко.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8613
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду