Члени НЕК обурені діями Комітету свободи слова
Члени Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі на засіданні 30 травня 2013 року вирішили звернутися до голів депутатських фракцій і груп у Верховній Раді України, голів комітетів, представника Президента України у парламенті, народних депутатів, які не входять до складу будь-якої фракції з відкритим листом. Вони обурені діями Комітету з питань свободи слова та інформації, який 23 травня розглянув законопроект про ліквідацію моральної комісії, не запросивши її представників. Про це йдеться на офіційному сайті НЕК.
Члени НЕК просять «з метою недопущення руйнування сформованої громадсько-державної системи захисту суспільної моралі у державі» ініціювати на нараді у голови Верховної Ради обговорення ситуації, що склалася у зв'язку із розглядом законопроекту № 2142 «Про захист суспільної моралі».
«Незважаючи на резонансність питання, на жодному із засідань Комітету (з питань свободи слова та інформації - Ред. ТК) не були присутні як представники громадськості, так і релігійних організацій. 23.05.2013 Комітет заслухав позицію представника лише суб'єкта права законодавчої ініціативи та прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект за основу», - йдеться у відкритому листі.
На думку членів НЕК, ліквідація Національної комісії обумовлює ряд суспільних проблем неврахування яких створює реальну загрозу національній безпеці Української держави.
«Національна комісія є єдиним експертним і контролюючим органом, що реалізує державну політику в сфері захисту суспільної моралі», - кажуть вони. Вони стверджують, що жодним іншим державним органом де-факто не проводиться експертизи теле-, радіо-, відеопродукції, репертуару кінотеатрів, кіно-, відеоустановок, відеозалів, друкованої продукції засобів масової інформації, а також видовищних заходів стосовно їх відповідності вимогам чинного законодавства щодо захисту суспільної моралі.
«У разі ліквідації Національної комісії залишається відкритим питання виконання завдання Президента України щодо забезпечення інформаційної безпеки дітей», - зауважують ініціатори відкритого листа.
До виключних повноважень Національної комісії, за словами членів НЕК, відповідно до ст. 2 Закону України «Про захист суспільної моралі» належить аналіз (експертиза) інформаційної продукції на предмет наявності у ній пропаганди національної та релігійної ворожнечі, образи людини за національною і релігійною ознакою.
Крім того, Національна комісія здійснює профілактично-просвітницьку роботу, спрямовану на зміцнення моральних та етичних засад, наголошують її члени.
Нагадаємо, Комітет свободи слова 23 травня рекомендував парламенту прийняти за основу урядовий законопроект № 2142 «Про захист суспільної моралі». Не підтримав таке рішення Ігор Мірошниченко. Як писала «Детектор медіа», цей проект підготовлений на виконання указу президента про ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту моралі від 9 грудня 2010 року.
«Детектор медіа» намагається отримати коментар від голови Комітету з питань свободи слова та інформації Миколи Томенка.
«Детектор медіа»