Канал «Україна» розпочав зйомки другої частини дослідницького проекту «ДНК-портрет нації»

Канал «Україна» розпочав зйомки другої частини дослідницького проекту «ДНК-портрет нації»

30 Травня 2013
22926
30 Травня 2013
12:26

Канал «Україна» розпочав зйомки другої частини дослідницького проекту «ДНК-портрет нації»

22926
У другому сезоні досліджуватимуть, звідки і яким шляхом на територію України прийшли перші люди
Канал «Україна» розпочав зйомки другої частини дослідницького проекту «ДНК-портрет нації»
Канал «Україна» розпочав зйомки другої частини дослідницького проекту «ДНК-портрет нації»

Телеканал «Україна» почав відбір учасників для дослідницького проекту «ДНК-портрет нації - 2». Цю інформацію «Детектор медіа» підтвердили у прес-службі каналу.

 

Прем'єра «ДНК-портрет нації - 2» відбудеться в новому осінньому телесезоні в ефірі телеканалу «Україна».

 

«ДНК-портрет нації - 2» має на меті дізнатися, звідки і яким шляхом на територію України прийшли перші люди. Основою проекту є генетичне дослідження, за мотивами якого знімається фільм. У першій частині проекту «ДНК-портрет нації», прем'єра якого відбулася у листопаді минулого року, для дослідження брали зразки ДНК у чоловіків, вивчаючи їхню Y-хромосому, а цього року об'єктом дослідження стануть жінки.

 

За результатами дослідження, які були отримані під час підготовки першої частини проекту, з'ясувалося, що предки сучасних українок прийшли на українські землі приблизно на 20 тис. років раніше, ніж трипільці. З точки зору генетики, українки успадкували гени окремого, ще більш давнього народу.

 

«Результати досліджень, які ми отримали в першій частині проекту "ДНК-портрет нації" виявилися приголомшливими. Але висновки, які ми зробили про походження української нації, стосуються загалом чоловіків. Жінки, за результатами наших досліджень, виявилися представницями більш давнього етносу, який як мінімум утричі старший чоловіків. Саме жінок можна вважати справжнім корінним населенням України. Тому в другій частині ми будемо шукати відповідь на питання, яке так і залишилося невирішеним: представниці якого древнього народу були прародительками сучасних українок?», - коментує зйомки другої частини дослідницького проекту Ігор Золотаревський, директор департаменту інформаційного мовлення телеканалу «Україна».

 

З ініціативи телеканалу «Україна» учені-генетики дослідять зразки ДНК жінок з усієї України. Як ідеться в повідомленні про початок прийому анкет, можливості цього ДНК-аналізу дозволять дослідити родовід кожної людини за 10 тис. і навіть 30 тис. років, що дозволить визначити її коріння.

 

Для дослідження команда проекту відбирає добровольців зі всієї території України. Всі охочі взяти участь в проекті мають заповнити анкету. Згідно з отриманими даними українські вчені відберуть кандидаток для дослідження.

 

Нагадаємо, у 2012 році студія The Show Time Production на замовлення телеканалу «Україна» створила першу частину науково-популярного фільму «ДНК - портрет нації».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
22926
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду