Комісії з журналістської етики оголосила інтернет-виданням iLikeNews.com та «20 хвилин» дружнє попередження

Комісії з журналістської етики оголосила інтернет-виданням iLikeNews.com та «20 хвилин» дружнє попередження

6 Листопада 2014
5468
6 Листопада 2014
11:48

Комісії з журналістської етики оголосила інтернет-виданням iLikeNews.com та «20 хвилин» дружнє попередження

5468
Комісії з журналістської етики оголосила інтернет-виданням iLikeNews.com та «20 хвилин» дружнє попередження
Комісії з журналістської етики оголосила інтернет-виданням iLikeNews.com та «20 хвилин» дружнє попередження

Комісії з журналістської етики на черговому засіданні розглянула скаргу трудового колективу Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи на вінницькі інтернет-видання: iLikeNews.com та «20 хвилин» та оголосила колегам з цих видань дружнє попередження і закликала з більшою увагою ставитися до Кодексу етики українського журналіста. Про це йдеться на сайті Комісії.

 

Раніше до Комісії з журналістської етики звернулись 114 представників трудового колективу Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи із заявою, в якій стверджували, що кілька публікацій сайтів iLikeNews.com та «20 хвилин» містили висловлювання, в яких свідомо знехтувано Кодекс етики українського журналіста, завдано шкоди діловій репутації Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи, а також головних лікарів, які працюють у цьому та інших закладах охорони здоров'я Вінниччини, та які є несумісними з професійною журналістикою.

 

Зокрема, в скарзі йшлося про кілька публікацій в цих виданнях, які, на думку заявників, містили негативну недостовірну інформацію про головного лікаря ВОЦ МСЕ Віктора Васильовича Власюка та про головного лікаря Вінницької обласної дитячої лікарні Тетяну Іванівну Антонець, а саме нібито бездоказово звинувачували їх у корупційних діяннях. 

 

Комісія попросила керівників вінницьких інтернет-видань iLikeNews.com та «20 хвилин» прокоментувати цю скаргу. У відповіді вони заявили, що не порушили норм Кодексу з журналістської етики, бо не друкували ані неправдивої, ані упередженої інформації. Зокрема, директор сайту iLikeNews Артем Фляжніков зазначив: «Журналісти сайту нічого не вигадали, а лише описали те, що висловлювали на адресу кандидатів у головній лікарі численні громадські діячі, представники громадських організацій, журналісти під час публічного обговорення кандидатур». Директор ТОВ «Видавництво «РІА» С.А. Боярчуков зауважив, що перша публікація була передрукована з іншого ресурсу, а дві інші розміщені читачами. «Це є новина від читачів, яку на нашому сайті може розмістити кожен читач, скориставшись опцією "Додати свою новину". Журналісти нашого сайту до написання цієї статті відношення не мають, це користувацький контент, тому говорити про порушення журналістської етики недоречно», - зазначив він. Водночас він вибачився, що цитату не було взято в лапки, додаючи, що це помилка, але не їхня, бо матеріал був передрукований.

 

Таким чином КЖЕ під час розгляду скарги з'ясувала, що дві публікації було підготовлено й оприлюднено не редакцією сайту, а їхніми читачами, а також,  що на сайті «20 хвилин» читачі справді мають можливість власноруч поставити новину. «І враховуючи важливість теми, очевидно, вони мали право так зробити. Втім, на сайті немає жодного маркування, що ця новина саме від читачів. Таким чином, якщо неможливо відрізнити редакційну новину від читацької, редакція очевидно бере на себе відповідальність за ці матеріали. Окрім цього, при розміщенні новини користувач бачить напис, що редакція може її зняти, якщо перевірка виявить недостовірність, - це також означає, що редакція бере на себе відповідальність», - йдеться у рішенні Комісії.

 

Також Комісія з'ясувала, що ці публікації справді містять ознаки порушення частини ст. 9 Кодексу етики українського журналіста: «Факти, судження та припущення мають бути чітко відокремлені одне від одного». І першу частину ст. 10: «Відповідно, точки зору опонентів, в тому числі тих, хто став об'єктом журналістської критики, мають бути представлені збалансовано». 

 

«У цих публікаціях немає точок зору жодного з головних лікарів, звинувачення в корупції не підтверджено рішенням суду. Та зважаючи на резонансність теми виборів головлікарів, її суспільну значущість, КЖЕ не може погодитися з твердженням, що Кодекс порушено свідомо й навмисно», - зазначається у рішенні КЖЕ. 

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5468
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду