Фільм «Хайтарма» здобув дві кінопремії на фестивалі в Італії

Фільм «Хайтарма» здобув дві кінопремії на фестивалі в Італії

11 Червня 2014
8841
11 Червня 2014
11:05

Фільм «Хайтарма» здобув дві кінопремії на фестивалі в Італії

8841
Фільм «Хайтарма» здобув дві кінопремії на фестивалі в Італії
Фільм «Хайтарма» здобув дві кінопремії на фестивалі в Італії

Фільм «Хайтарма», що оповідає про депортацію кримських татар, отримав дві премії на міжнародному кінофестивалі «Кімерія» в Італії (Kimera International Film Festival). Стрічка Ахтема Сейтаблаєва здобула призи за найкращу режисуру і як найкращий фільм. Про це повідомляє портал Kinote.

 

Міжнародний кінофестиваль «Кімерія» проводиться з 2003 року у Термолі. Основною його метою є розвиток культури кіно соціальної тематики. До 2006 року фестиваль був відкритий тільки для короткометражних робіт.

 

«Хайтарма» («Повернення») - перший кримськотатарський повнометражний художній фільм, створений телеканалом АТR. Стрічка заснована на реальних подіях і розповідає про трагічну дату в історії кримськотатарського народу - 18 травня 1944 року, початок сталінської депортації кримських татар. Головним героєм виступає льотчик, двічі герой Радянського Союзу, Аметхан Султан, який у травні 1944-го після звільнення Севастополя їде в відпустку у рідну Алупку. На його очах і розгортається виселення з домівок цілого народу.

 

Режисер і виконавець головної ролі - Ахтем Сейтаблаєв.

 

В український прокат «Хайтарма» вийшла 17 травня 2013 року, проте, за словами творців картини, із широким прокатом в Україні у них не склалося.

 

«Хайтарма» здобула російську кінопремію «Ніка» у номінації «Найкраща картина країн СНД та Балтії», а також премію Національної спілки кінематографістів України у номінаціях «Найкращий фільм року» та «Найкращий ігровий фільм».

 

Показ стрічки в ефірі «1+1» 17 травня, з нагоди 70-ї річниці депортації кримських татар, здобув гарні показники телеперегляду. Цього ж дня фільм демонструвався на каналі ATR. Раніше, у березні, фільм транслювався в ефірі «Громадського телебачення» та на Майдані Незалежності.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8841
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду