Роскомнагляд зареєстрував кримськотатарську газету «Голос Крыма»
Роскомнагляд зареєстрував кримськотатарську газету «Голос Крыма»
Кримськотатарська газета «Голос Крыма» отримала свідоцтво про реєстрацію ЗМІ від Роскомнагляду, змінивши назву на «Голос Крыма New». Про це повідомляє інформагентство QHA з посиланням на головного редактора газети Ельдара Сеітбекірова.
«Ми отримали свідоцтво про реєстрацію видання, ми перереєструвалися. І вже в цю п'ятницю вийде свіжий номер газети. Тепер наше видання називається "Голос Крыма New". Наклад видання - 6 тис примірників, тобто ми продовжуємо працювати», - розповів головред видання.
Ельдар Сеітбекіров зазначив, що газета не буде входити в Кримськотатарський медіацентр ім. Гаспринського. Нагадаємо, про створення медіацентру, який повинен випускати ЗМІ для національних меншин Криму, неодноразово заявляла окупаційна кримська влада.
Відзначимо, що в стадії перереєстрації знаходяться кримськотатарський журнал «Йылдыз» та газета «Янъы дюнья».
Водночас інформагентство «Крымские новости» QHA отримало відмову в реєстрації ЗМІ від Роскомнагляду.
Нагадаємо, Меджліс кримськотатарського народу заявив, що розглядає відмову в перереєстрації незалежних кримськотатарських ЗМІ як порушення законних прав та інтересів кримськотатарського народу.
З 1 квітня кримськотатарські телеканали АТR, Lale («Ляле») та радіо Meydan («Мейдан») можуть припинити роботу через те, що не змогли отримати від окупаційної кримської влади свідоцтва про реєстрацію засобів масової інформації за російським законодавством. Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд) тричі повертала їм документи без розгляду, щоразу знаходячи в них нові «помилки», які не помітила раніше. Нещодавно повідомлялося про четверту відмову Роскомнагляду.
19 березня «глава» окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов заявив, що «у напіввійськовий час» робота таких телеканалів як кримськотатарський канал ATR недопустима.
Водночас керівництво кримськотатарського телеканалу ATR заявляє, що мовник готовий позбавитись свого інформаційно-політичного контенту, якщо це дасть змогу перереєструватись у анексованому Росією Криму згідно законодавства РФ.
20 березня Комітет захисту журналістів повідомив, що стривожений погіршенням медійного клімату в анексованому Росією Криму, зокрема відмовою Роскомнагляду реєструвати кримські новинні ЗМІ.
Міністр інформаційної політики України Юрій Стець заявив, що кримськотатарський телеканал ATR зможе мовити на материковій Україні.
24 березня колективи кримськотатарських телеканалів ATR і Lale («Ляле») та радіостанції Meydan («Мейдан»), які входять до холдингу «Атлант СВ», звернулися до президента Російської Федерації Володимира Путіна з проханням про сприяння у вирішенні ситуації, що склалася з відмовами Роскомнагляду в перереєстрації кримськотатарських медіа за російським законодавством.
Якщо телеканал ATR до 1 квітня не встигне зареєструватися як ЗМІ за російськими законами і змушений буде припинити своє мовлення, на його частоті може почати роботу «телеканал-підробка». Про це 26 березня повідомила заступник генерального директора ATR Лілія Буджурова.
«Детектор медіа»